Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 0578kng - Sterowniki do karty sieciowej (wifi)

07 Maj 2015 10:38 1659 17
 • Poziom 6  
  Witam,
  ostatnio zacząłem mieć problemy ze sporym pingiem w grach (niby nowy operator i połączenie lepsze ale ping większy). Poszukałem nowych sterowników do karty sieciowej i okazało się że na stronie producenta laptopa pod koniec kwietnia pojawiła się nowa wersja. Próbowałem ją zainstalować ale system "uparcie" pozostawał przy wersji z 2011 (wersja sterownika w menadżerze urządzeń) mimo że instalacja przebiegała poprawnie. Myślałem że jeżeli usunę wersję sterownika przechowywaną w DriverStore to uda mi się zainstalować nową wersję. Tak też zrobiłem i najwidoczniej był to duży błąd... nie mogę teraz zainstalować ani nowej ani nawet starej wersji sterownika. Niezależnie czy używam plików ze strony Lenovo czy ze strony Intela (producent karty). Przy instalacji ze strony lenovo wszystko przebiega bez problemu a potem wyskakuje komunikat że instalacja nie była możliwa. Przy instalacji ze strony intela pojawia się ikona wczytywania i nic. Z góry dziękuję za każdą pomoc
 • Poziom 13  
  Spróbuj przywracania systemu.
 • Poziom 6  
  No i tu jest problem bo jakiś czas temu, gdy komputer zaczął mi trochę zmulać a przywracanie nie pomogło, wyłączyłem większość usług i funkcji które w danym czasie uznałem za nie niezbędne do działania... Osobiście wydaje mi się że system ciągle ma gdzieś zapisane info na temat tego jakie sterowniki powinny być do tego urządzenia bo prawidłowo wyświetla nazwę i ich szuka, ale jako że je usunąłem z magazynu to nie może teraz tych plików znaleźć. Wydaje mi się że trzeba by jakoś albo usunąć to przypisanie albo jakoś przywrócić tamte pliki. Oczywiście jest duża szansa że się mylę :P Nawet jeśli nie to nie wiem jak dałoby się to zrobić.
 • Poziom 13  
  Czyli karta widoczna w systemie jako skaleczona ,odinstaluj ją,wyrzuć z systemu,restart i instalacja nowych.Na stronie intela jest automatyczne wyszukiwanie sterowników spróbuj.
 • Poziom 6  
  w systemie wygląda to tak:
  Lenovo 0578kng - Sterowniki do karty sieciowej (wifi)
  karta odinstalowana to "network controller"
  niestety przy próbie instalacji wyskakuje coś takiego:
  Lenovo 0578kng - Sterowniki do karty sieciowej (wifi)
  podpiąłem kartę wifi na usb żeby to wrzucić
 • Poziom 6  
  Próbowałem. Nie znajduje sterowników
 • Poziom 16  
  Włącz wi-fi i naciśnij automatyczne wyszukiwanie użądzeń w menadzer użadzen to wtedy komputer sciągnię sobie sterowniki automatycznie.
 • Poziom 6  
  Niezależnie od tego czy próbuje zainstalować sterowniki które zalazłem, czy jest to instalacja automatyczne zawsze na koniec jest fail. Przy automatycznej kończy się takim komunikatem:
  Lenovo 0578kng - Sterowniki do karty sieciowej (wifi)
  Natomiast przy instalacji sterownika który znalazłem dla urządzenia wyskakuje to:
  Lenovo 0578kng - Sterowniki do karty sieciowej (wifi)
 • Poziom 16  
  Próbowałeś inne wersje sterownika?
  podaj pare info.
  Jaki system opracyjny ilo bitowy
  Jaki sterownik sciagasz (jaka wersja bitowa)
 • Poziom 6  
  Próbowałem wielu wersji sterownika. Starszych i nowszych. Dla mojego systemu x64 (oryginalna "winda"). Dziś znów próbowałem (i automatycznego wyszukiwania sterowników i ręcznej instalacji) i znowu error. Na szczęście WindowsUpdate znalazł sterownik i poprawnie go zainstalował :). Problem został więc częściowo rozwiązany. Częściowo dlatego, że zainstalowany sterownik jest z 2009 roku czyli starszy niż ten którego używałem wcześniej. Przy próbie aktualizacji go do nowej wersji znów rozpoczyna się instalacja i wyskakuje error.
  Moderowany przez master-007:

  Nie pisz postu pod własnym postem, w celu aktualizacji informacji zawartych w poście użyj przycisku:

  Lenovo 0578kng - Sterowniki do karty sieciowej (wifi)

 • Moderator na urlopie...
  DriverMSG napisał:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html Ewentualnie podaj identyfikator wystąpienia urządzenia i rodzaj systemu operacyjnego.
  Jak wyżej - podaj identyfikatory sprzętu dla wszystkich urządzeń, które w menadżerze urządzeń mają ostrzeżenie o braku lub konflikcie sterownika oraz pełną nazwę systemu operacyjnego wraz z wersją Service Pack.
 • Poziom 6  
  PCI\VEN_8086&DEV_0084&SUBSYS_13158086&REV_00

  Windows 7 Professional SP1

  Zainstalowałem narzędzie Intela do automatycznej aktualizacji. Obecnie mam sterownik w wersji 13.0.0.107. Ww. program znalazł sterownik w wersji 15.11.0.7. Pobiera go, instaluje i nic... Dalej jest stara wersja
 • Poziom 6  
  Ok, poradziłem sobie z instalacją ale znowu w trakcie wyskoczyło okno:
  Lenovo 0578kng - Sterowniki do karty sieciowej (wifi)
 • Poziom 6  
  Przetestowałem te sterowniki ale bez zmian. Dziś rano komputer przestał za to wykrywać moją kartę graficzną. Próba reinstalacji sterownika i dokładnie ten sam komunikat co przy karcie sieciowej. Reinstalacja Windowsa pomogła na wszystko ;)

  Dziękuję za próby pomocy. Temat zamykam