Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indukcja Electrolux EHH6340FSK,piekarnik Electrolux FRAMTID OV9 dziwne działanie

malyvinyl 07 May 2015 11:02 1404 2
 • #1
  malyvinyl
  Level 2  
  Witam,

  Mam indukcję i piekarnik jak w tytule i mam takie pytanie bo już nie wiem co może być nie tak  Indukcja
  po podłączeniu jak na schemacie L1 i L2 do L1 i L2, N do N i PE do PE indukcja działa wszystko ok włącza się i w ogóle ale grzeje jak by pulsacyjnie tak podaje "pzz pzz pzz" na każdej z mocy nawet na booster i jak położę 2 garnki i włączę booster na obu to "pobzyczy" chwilę i włączy się booster na obu polach ale z jednym garnkiem nie włączy się tylko pulsuje czy to na booster czy na z którejś mocy nie wiem czy coś można źle podłączyć czy co czy po prostu jest uszkodzona. Po podłączeniu na 230V poprzez zwarcie 2 faz w indukcji to samo a nawet gorzej bo booster nie zadziała.

  Piekarnik
  tu mam pytanie czy normalne jest to że jak włączę grzanie dół i góra to żarówka słabiej świeci jak przełączę np na górę to jaśniej jest przygasanie nie wiem może to normalne w tym modelu ale też dość długo się nagrzewa.

  Nie wiem po prostu co jest grane czy może być coś nie tak z instalacją mam przewód ze skrzynki podciągnięty nowy.

  I indukcja i piekarnik są nowe
 • #3
  malyvinyl
  Level 2  
  Dzięki za odpowiedź udało mi się rozwiązać problem po prostu były źle oznaczone przewody w skrzynce a nie wiedziałem bo dopiero co się tam wprowadziłem i nie miałem neutralnego, był podpięty nie tam gdzie powinien chyba na odwrót z ochronnym i dlatego jak położyłem dwa garnki to działało bo zamykałem obwód i piekarnik też już nie przygasa i nagrzewa się szybko.
  Dziękuję i temat do zamknięcia.