Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak to jest z tymi laserami ?

24 Maj 2005 15:09 1278 2
  • Poziom 17  
    Witam. Mam pytanie jak to jest z tymi laserami w otwarzaczach audio ?? A konkretnie chodzi o potencjometr który jest przy laserze. Czytając tematy na forum natknąłem sie na rózne wypowiedzi. Jedni twierdzą ze potencjometr ten służy do regulacji prądu płynącego przez laser i jego regulacja grozi szybkiemu wypaleniu lasera. Inni twierdzą ze pot ten słuzy do regulacji skupienia wiazki i mozna go bez problemu kręcić. Więc jak to z nim jest. Chodzi mi konkretnie o model DIORA CD 504. Chciaęłm coś zrobic zeby czytała CDRW bo juz mi szkoda kasy na te CD R. A wiem ze mozna bo na allegro kiedys ktos sprzedawał poradniki jak to zrobic. I dotyczyły tez one diory. Proszę o odp. Z góry THX.
  • Poziom 18  
    Witam!

Tego się akurat nie da zrobić - jeśli laser "natywnie" nie czyta RW, to żadne majstrowanie przy nim nie pomoże. Przy odczycie RW wiązka lasera ma inną długość fali, a tym potkiem jej nie zmienisz. Daruj sobie takie zabawy, bo jeszcze laser upalisz i co wtedy?

-Pozdrawiam,
    -Piquś
  • Poziom 17  
    No dobrze, ale jest jeszcze jedna sprawa. Jak miałem wcześniej też diore cd 504 tylko na wymienionym laserze (taka juz kupiłem wymienił laser poprzedni własciciel) to kreceac potem zrobiłem ze czytała rw ale nie czytała r, wiec musiałem wrovcic do poprzedniej pozycji.