Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ddr ilka - ddr ilka maszyna do lodow

07 Maj 2015 14:13 3624 11
  • Poziom 8  
    Witam . Mam maszynę do lodow,która z roku 1983 lecz mam problem gdyż jest ona na gaz r12 którego dawno nie ma odc kiedy jesteśmy w unii . Sprężarka jak wiadomo jest na oleju mineralnym. Macie jakieś alternatywy czy też pomysł na jej przerobienie? Czy warto jest ładować kasę w ten sprzęt?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
    DuPont™ ISCEONŸ MO49 (R-413A) to nowoczesny zamiennik R12. Koszt ok. 110pln w butli 10l /Butle są dodatkowo płatne lecz zwrotne/
    Dobrze by wezwał Pan jakiś serwis od chłodnictwa, do napełnienia potrzeba jeszcze osprzętu. Można też zastosować inne czynniki lecz, trzeba by wymieniać też olej i uszczelnienia w sprężarce. Jest to nieekonomiczne. Taniej kupić nową sprężarkę, z montażem i napełnieniem przez serwis / w okolicach 1000pln/
  • Poziom 8  
    Był jakiś "fachowiec" który powiedział ze właśnie tego gazu nie ma(R12) i nie ma zamienników spisał sprzęt na straty I powiedział ze trzeba by było wymieniać sprężarke olej itp (a i ze maja jakąś sprężarke w cenie 3 tys zł plus zawory plus robocizna itp ze lepiej kupić nowa maszyne) . Co bedzie lepsze , serwis napelni uklad dupont'em czy kupić nową sprężarkę z montażem i napełnienie przez serwis? Czy też może jakieś inne propozycje?
  • Poziom 9  
    Witam. Alternatywą jest jeszcze kupno używanej sprężarki na czynnik HFC. Ja w sprzęt którego był w zasadzie do złomowania ładowałem 134a i bez wymiany oleju niektóre z tych urządzeń działaj kilka lat, ale generalnie w starych sprężarkach copelanda czy bitzera robie przegląd ( wymiana uszczelek przegląd głowicy )i jeśli nie ma luzów na układzie korbowo tłokowym idzie na montaż z HFC.
    3 tyś to jakaś pomyłka. Podaj model, producenta z naklejki na sprężarce, najlepiej foto. Dobierzemy zamiennik i sprawdzimy koszt nowej.
    Odnośnie R413a nie wymaga wymiany oleju, na większość uszczelnień też jest nieagresywny.
    To najtańsza opcja w kosztach. Zamówić można np: http://coolstore.pl/product-pol-3323-Czynnik-chlodniczy-R-413a.html
  • Poziom 8  

Tutaj mam zdjęcie tabliczki chlopaki
    wolałbym z samego kompresora. Ta informacja jest ogólna urządzenia.
    R12 jest 2.1kg? /nie widzę dokładnie 21 to za dużo/
  • Poziom 8  
    Tak 2.1 jest tam , co do sprężarki wrzuce zdjęcie kolo godziny 20
  • Poziom 9  
    Jeśli dobrze rozumiem, to z maszyny uciekł czynnik, wiec wymiana kompresora niczego nie załatwi. Ja miałem do czynienia z dwoma takimi " dederówkami ",obydwie rozszczelnione .W jednej po załadowaniu wystarczało na sezon ( czynnik klienta) , natomiast w drogiej nieszczelność była na rurce wlutowanej w parownik ( cylinder). W tej maszynie rurka ta była wykonana z "czarnej "stali i zwyczajnie skorodowała. W jednej była sprężarka DH (DDR), w drugiej copeland.
  • Poziom 8  
    Ted maszyna była nie użytkowana przez jakieś 30 lat więc ciężko aby cokolwiek w niej zostało

Zdjecia ze sprezarki (troche zniszczona tabliczka)

ddr ilka - ddr ilka maszyna do lodow ddr ilka - ddr ilka maszyna do lodow ddr ilka - ddr ilka maszyna do lodow

Wymiana na nową nie opłaca się. Np:zamiennik COPELAND 14,13 m3/h na R407a nowa to 1200 Euro brutto, Używana w dobrym stanie na allegro 1100pln brutto + robocizna + dodatki. Używaną w pełni sprawną całą maszynę DDR ilka na allegro widziałem za 3000pln, już z wymienionym czynnikiem chłodniczym.
    Jeśli bardzo chce Pan ją używać, najtaniej będzie R413a i doprowadzenie do szczelności układu przez serwis. Serwisant musi jeszcze ocenić samą sprężarkę po "odgłosach" jej pracy i ocenić jej przydatność. Można też sprzedać ją na części.
    Proszę też zasięgnąć porady na: http://chlodnictwo-maszynydolodow.pl/Części-Zamienne---Maszyny-Do-Lodów.php
  • Poziom 8  
    Zależy mi ,aby w tym sezonie korzystać z maszyny. Teraz pytanie czy ładować gaz ,czy zmieniać coś w niej czy też może zainwestować w nową maszynę ,a jeżeli tak to w jaką? Carpigiani?