Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawijanie pzewodów elektromagnesu na szpule

No.Name 07 Maj 2015 14:23 558 5
  • #1 07 Maj 2015 14:23
    No.Name
    Poziom 8  

Witam,

Ponownie proszę o pomoc tym razem w sprawie nawijania przewodów elektromagnesu na szpule. Minowicie, posiadam elektromagnes 12V, który być zdalnie nawijany na szpule zawieszoną pod sufitem (swego rodzaju winda). Napięcie silników nawijarki elektromagnesu to również 12V. Chce to wykorzystać i poprowadzić napięcie z zasilacza silnika do elektormagnesu, jednak nie mam pojęcia jak mam rozwiązać problem z przeprowadzeniem kabla z zasilacza na wysokość silnika i następnie do elektromagnesu, który będzie raz wyżej, raz niżej... Czy ma ktoś jakieś proste i szybkie rozwiązanie tego problemu ?

Z góry dziękuję

0 5
  • #2 07 Maj 2015 14:45
    zdanek15
    Poziom 26  

Przeczytałem to 3 razy i nic nie rozumiem. Napisz to w sposób bardziej zrozumiały. Może jakieś zdjęcia?

1
  • #3 07 Maj 2015 16:45
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

No.Name napisał:
    posiadam elektromagnes 12V, który być zdalnie nawijany na szpule zawieszoną pod sufitem
    No i od razu wszystko stało się jasne.
    Musisz posiadać wiedzę z zakresu wysławiania się w języku ojczystym - najlepiej z sensem.

2
  • #4 07 Maj 2015 18:25
    azibik
    Poziom 32  

Prawdopodobnie chodzi o zawieszony elektromagnes na lince zwijanej na bębnie umocowanym do sufitu.

0
  • #6 07 Maj 2015 22:45
    zdanek15
    Poziom 26  

Ciekawe? A może tu chodzi o taki elektromagnes jak na złowomowisku? Jak na razie to tylko się domyślamy?

0