Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarna plama w rogu ekranu monitora

07 Maj 2015 15:42 999 5
  • Poziom 7  
    Dzień dobry.
    Z nieznanej mi przyczyny, w rogu ekranu monitora BenQ GL2250 pojawiła się niezbyt duża czarna plama o konturze paraboli, która zmniejsza po naciśnięciu jej palcem. Od momentu wykrycia tej usterki, powierzchnia plamy trochę się zmniejszyła, ale już więcej nie chce maleć. Plama styka się bezpośrednio z krawędzią matrycy i nie licząc kilku pikseli, jest praktycznie jednolicie czarna.
    Bardzo bym prosił, abyście pomogli mi dowiedzieć się:
    -Czym najprawdopodobniej została spowodowana usterka.
    -Czy gwarancja coś takiego obejmuje.
    -Jeśli gwarancja tego nie obejmuje, to ile wyniesie naprawa sprzętu.
  • Poziom 42  
    1.Najpewniej spowodowało ją uderzenie w ekran.
    2. Raczej wątpie, ale zawsze można spróbować.
    3. Jak naprawić - matryca do wymiany.
  • Poziom 27  
    ly000 napisał:

ly000 napisał:

Jeżeli na ekranie nie ma w tym miejscu widocznych pęknięć na zewnętrznej powłoce, to przyczyną mógł być również duży punktowy nacisk.
  • Poziom 7  
    buczo11 napisał:
    ly000 napisał:

ly000 napisał:

Jeżeli na ekranie nie ma w tym miejscu widocznych pęknięć na zewnętrznej powłoce, to przyczyną mógł być również duży punktowy nacisk.

Nie ma żadnych pęknięć. Na wyłączonym monitorze nie widać żadnych nieprawidłowości. Plama znajduje się w takim miejscu, że trudno mi sobie wyobrazić by matryca została uderzona. No, chyba że ktoś uderzył w obudowę, nie naruszając jej przy tym, w pobliżu tego miejsca, a następnie nacisk został przełożony na matrycę. Ogólnie monitor jest w dość dobrym stanie, bo został niedawno kupiony. Chciałbym jeszcze raz podkreślić, bo być może ma to jakieś znaczenie, że piksele w obrębie plamy nadal są "żywe", gdyż po naciśnięciu ich palcem, wyświetlają kolory tak jak trzeba.
    Jak oceniacie szanse na uznanie gwarancji? Sprzęt prawdopodobnie będę musiał wysyłać na swój koszt, więc jeżeli szanse są prawie zerowe, to nie będzie to miało sensu.
  • Poziom 27  
    ly000 napisał:
    Jak oceniacie szanse na uznanie gwarancji?

Myślę, że zależy od serwisu, czy uznają to bądź nie. Warto też porozmawiać z serwisem na ten temat, załączyć zdjęcia usterki.
    Czy mógłbyś wrzucić również zdjęcia tej plamki na forum?
  • Poziom 42  
    buczo11 napisał:

ly000 napisał:

Dla ścisłości - ja to napisałem
    buczo11 napisał:

Lub uderzenie. Jedno sprowadza się do drugiego.
    Co do gwarancji to nie sądze, by ci to przyjęli. Myślę że uderzenie raczej średnio zalicza się do defektów fabrycznych.
    Pozdrawiam.