Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory

07 Maj 2015 16:58 1716 17
  • Poziom 8  
    Witam :) Mianowicie mam takie pytanie, swego czasu miałem klawiaturę pod¶wietlan± jakimi¶ diodami nie wiem czy to led czy dioda mniejsza o to

¶wieciła na 3 kolory :) niestety zalałem ja woda wielokrotnie woda,kola,kawa,soki... wszystko to było na tej klawiaturze

klawiatura działała lecz czasem jej odbijało i trzeba było j± ''STUKNˇĆ'' i ok .
    Diody pod¶wietlaj±ce klawiaturę działaj± bez zarzutu .

ale że jestem zapalonym graczem :P zaczęło mnie to irytować wiec skoczyłem do sklepu i kupiłem zwykł± klawiaturę za 30 zł.

tyle że chciałem teraz ze ledy czy tam diody podpi±ć nad klawiaturę zrobić co¶ takiego :

Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory

moje kabelki wygl±daj± tak :

Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory

jesli podł±cze do pod USB nie ¶wieci ponieważ do wł±czenia pod¶wietlenia jest potrzebny klawisz INSERT ...

Wiec teraz nie wiem gdzie lub jak mógł bym to podł±czyć żeby mi to za¶wieciło nie koniecznie z wyborem kolorów ... może być jeden :) żeby tylko pod¶wietlało mi klawiaturę :) proszę o odpowiedzi :) dziękuje ! :)
  • Poziom 42  
    Widzę, że wyj±łe¶ elektronikę ze starej klawiatury. Jest to zbędne. Odetnij przewód od ledów i pokombinuj z podł±czeniem tak, by wybrać odpowiedni kolor. Przy okazji sprawdĽ na jakie napięcie s± te ledy. Mogę też pomóc ci sprawić by kolorki zmieniały się same.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Hej dzięki za odpowiedz :) ale które kabelki mam odci±ć ? te od usb co id± do tej płytki czy te co id± od płytki do ledów ? tam sa 3 kolory kabelków które id± od płytki do ledów jest to czerwony,br±zowy,żółty a na listwie led tam gdzie dochodz± te kabelki przy kazdym kabelku pisze RGB :)

ale do jakiego zasilania mam to podł±czyć ? nie da się
    tego pod usb podł±czyć?
  • Poziom 42  
    Po kolei:
    Chodziło o kabelki między listw± led a elektronik±.
    Zanim cokolwiek odetniesz wy¶lij zdjęcie listwy led z bliska. Chcę doj¶ć jak zostały podł±czone te diody. Chcę to zasilić z USB ale nie wiem jak bo jeszcze nie wiem co to za diody.
    Czekam na zdjęcie.
  • Poziom 8  
    OK robię foto 2 min

Dodano po 7 [minuty]:

jak trzeba więcej to mów :)

Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory
  • Poziom 42  
    Hmm.. Na jakie kolory ¶wieciła? Ja widzę tu diody 2 kolorowe ze wspóln± anod±.
    Edit. Tak, to s± diody 2 kolorowe. Tnij ¶miało. Możesz zerwać klej z lutów i pokazać jak id± ¶cieżki?
  • Poziom 8  
    3-kolorowe pod¶wietlenie klawiszy (wersja Backlight) NIEBIESKI ZIELONY CZERWONY
  • Poziom 42  
    Natec zander lub natec medusa? Tam s± kolory jasnoniebieski, niebieski, zielony. Czerwonego brak. Odetnij kabelki i podł±cz pod 3V. Żółty to prawdopodobnie - bo ¶rednio widzę ¶cieżki.
  • Poziom 8  
    hmm a te 3 v to sk±d mam wzi±ć ? czyli żółty pod te 3 v ? a reszta kabelków >?
  • Poziom 42  
    3V z dwóch paluszków ( chodzi o baterie). Żółty do - a jeden z pozostałych do +.
  • Poziom 8  
    A ok
    Już to sprawdzę ;) i dam znać ;) a jak to zadziała ?
  • Poziom 42  
    lukaskrk91 napisał:
    a jak to zadziała ?

Za¶wieci.
  • Poziom 8  
    No dobrze... a sk±d mogę uzyskać stałe napięcie 3 v ?
  • Poziom 42  
    Kraniec_Internetów napisał:
    3V z dwóch paluszków ( chodzi o baterie). Żółty do - a jeden z pozostałych do +.
  • Poziom 8  
    Nie działa ...

Dodano po 36 [sekundy]:

Jak jedna bateria ma 1.5 v :) to jak mam zrobi 3 v ? Jak mam to poł±czyć ?
  • Poziom 42  
    Szeregowo. Jeżeli nie zadziała w żadnej konfiguracji to podł±cz pod usb.
  • Poziom 8  
    nie działa w żadnej :) to co mam rozci±ć USB KABEL ? :) ok oto zdjęcia Kabla oraz ledów i teraz pytanie które kolorki z którymi poł±czyć ?

Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory Ledy z Pod¶wietlanej klawiatury 3 kolory
  • Poziom 42  
    Czerwony to plus a czarny minus. Ten ferryt możesz odwin±ć.