Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorower na dojazd to pracy - sugestie, opinie.

Seifer Firehart 07 Maj 2015 19:38 1110 8
  • #1 07 Maj 2015 19:38
    Seifer Firehart
    Poziom 9  

Więc szukam motoroweru, myślę nad Rometem ZK 50 lub Junakiem 901 F. Widziałem jeszcze Kingway'a Naked 50cc ale raczej nowego już bym nie dostał. Znacie jakieś godne polecenia motorki? Bez owiewek, profilem podobne do wspomnianych egzemplarzy, żadnych starych Simsonów i Komarów, nie interesują mnie. Tylko nowości.

0 8
  • #2 08 Maj 2015 01:22
    pylos
    Poziom 22  

Witam.Z całym szacunkiem dla kolegi, ale te "nowości" to o kant d..py potłuc.Polecam simsona w dobrym stanie.

0
  • #3 08 Maj 2015 08:49
    andrzej20001
    Poziom 42  

Miałem Piaggio nrg stare i pewne. I jak kolega simsonek.

0
  • #4 08 Maj 2015 19:32
    Seifer Firehart
    Poziom 9  

Powtórzę bo chyba nie przeczytaliście pierwszego postu w całości. Nie interesują mnie stare modele, ja wiem, że kiedyś robili na jakość etc. etc. Nieważne. Ten temat nie ma na celu wychwalania starych konstrukcji, nie interesują mnie również skutery. Motocykle o pojemności 50cc, Vmax= 45 km/h o konstrukcji motocykla, nie skutera, które w wielu przypadkach są w wersjach 125cc, ta sama rama tylko cylinder, silnik, skrzynia inna... ale motocykl. Używanych nie chcę bo na pewno trafię na albo: wyśmienity stan zewnętrzny, a silnik, skrzynia, sprzęgło w ruinie lub stan "nowy" czyli zajechany bo sobie ktoś chciał zaszpanować, odblokował i jeździł 70km/h z górki na dotarciu.

To było rozwinięcie do pierwszego postu, a teraz podsumowanie:
    - Nie oferować używanych modeli
    - Nie porównywać do starych modeli
    - Znacie jakieś modele obecne w sprzedaży, jak np.. Barton Fighter i wiecie coś na ich temat, piszecie.
    - Nie wiecie, nie piszecie.
    - Wszystko chińszczyzna, wiem, więc darujcie sobie. Nie szukam motoru na 20 lat.
    - Prawdopodobnie wybiorę Rometa Zetkę, z tego co do tej pory widziałem, a chciałbym znać wszystkie możliwości.

0
  • #5 08 Maj 2015 22:36
    tzok
    Moderator Samochody

Wybierz sobie coś: http://www.sklep.romet.pl/motoryzacja/motorowery/?opt[126][0]=0-50

Poziomy cylinder daje niżej położony środek ciężkości ale ma sam silnik ma krótszą żywotność. ZK50 jest dość ciężka (ponad 100kg) jak na tak słaby silnik (niespełna 3KM).

Mam ZK125 i wierz mi - nie warto ;) w nowym na dzień dobry masz do wymiany opony, bo na fabrycznych nie da się jeździć poza suchym i czystym asfaltem. Wszystko się gnie przy byle szlifie, a widelec skręca się w zakrętach, tak że opona ociera o błotnik.

-1
  • #6 20 Maj 2015 19:19
    Pawel1812
    Poziom 26  

A dlaczego nie 125? Wiek, czy brak prawka?

-1
  • #7 20 Maj 2015 19:54
    nioop

Specjalista AGD

A nie lepiej by było pojechać do Carefoura ?
    Piszę całkowicie poważnie, bo wiem, że co roku oferują za niecałe 2 tys zł taki jakiś motorek firmy o której zapewne nikt nie słyszał.. Badziewie jakich pełno, oferuje to samo co Romet i Junak - Silnik w połowie z tworzywa plastikopodobnego, awaryjnośc równie wysoka, spalanie w granicach 1-10 litrów (w zależności jak chińczykowi ręka drgneła przy gaźniku) czy brak jakiejkolwiek sterowności ale za to w połowie ceny..
    Piszę całkowicie powaznie.. Jak kupować szajs to chociaż nie przepłacać..

jako ciekawostkę napomnę, że mam dobrego kolegę w sklepie gdzie oferują Romety i Kingway.. Ubiegłego roku w miesiącu maju sprzedali 110 sztuk motorków/skuterów, kolejnego miesiąca odnotowali 750 napraw gwarancyjnych :]

-1
  • #8 20 Maj 2015 22:37
    wichurewicz
    Poziom 24  

Czy to kolejny temat pt. "mam taki świetny pomysł i czekam aż ktoś to potwierdzi"?

-1
  • #9 20 Maj 2015 22:43
    Seifer Firehart
    Poziom 9  

Nie.. rzygać mi się chce od czytania niektórych postów. Kupiłem ZK 50, sporo słabej jakości plastiku ale jeździ się dobrze, przypomina mi ETZ 150.. tylko wszystko odwrotnie.

1