Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podłączyć oodbiornik EcoStar RE1 hormann do Nice Robus 600

kowalskir 07 May 2015 20:37 3018 10
 • #1
  kowalskir
  Level 8  
  Witam,
  Jak w temacie mam jeden napęd hormann ecostar i teraz zakupiłem nice robus 600 do bramy przesuwnej i dodatkowo odbiornik EcoStar RE1 hormann tak abym mógł na jednym pilocie otwierać obie bramy.
  Jak podłączyć odbiornik do tego napędu?
 • Helpful post
  #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • #3
  kowalskir
  Level 8  
  Tak też podłączałem i nie ma ruchu bramy, po naciśnięciu guzika na pilocie na chwile zapala się dioda w odbiorniku ale brak reakcji. może sa jeszcze jakieś czynności które trzeba zrobić ?
 • #5
  kowalskir
  Level 8  
  azibik wrote:
  Dodaj przekażnik i z jego styków steruj Nice.


  Jak go dodać, jak podłączyć, jaki ma być?

  Dodano po 4 [godziny] 42 [minuty]:

  witam kupiłem przekaźnik - proszę o informację jak go zamontować

  jak podłączyć oodbiornik EcoStar RE1 hormann do Nice Robus 600 jak podłączyć oodbiornik EcoStar RE1 hormann do Nice Robus 600
 • Helpful post
  #6
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Sprawdź miernikiem co się dzieje z białym kablem po podaniu sygnału z pilota. Jeśli względem zielonego pojawia się plus 24 V (a mierzenie białego z brązowym nic nie wykazuje) to cewkę przekaźnika podpinasz między zielony a biały.
  Jeśli względem brązowego na białym pokazuje się minus 24V ( a między białym a zielonym nic się nie dzieje) to łączysz cewkę przekaźnika z białym i brązowym.
  Cewka twojego przekaźnika to zaciski A1 i A2
  W sumie możesz stestować bez miernika. Podepnij biały do A1 a kabelek z A2 połącz najperw z brązowym , potem z zielonym. Zostaw połaczenie, w którym przekaźnika zadziała przy nadepnięciu pilota. (oczywiście zielony i brązowy zostaw podpięte do centralki jak na fotce).

  Styki zwierne przekaźnika (21 i 24 albo 21 i 14 zależy od twojego przekaźnika - sądząc z fotek 21 i 24 ) łączysz z oboma zaciskami wejścia P.P.
 • #7
  kowalskir
  Level 8  
  Dziękuje wszystkim za pomoc udało się działa jak należy :)

  jak podłączyć oodbiornik EcoStar RE1 hormann do Nice Robus 600
 • #8
  yarpen86
  Level 25  
  Witam,

  Tak z ciekawości... Wydaje mi się, że zamiana miejscami zielonego z brązowym również dałaby efekt, jeśli dobrze widzę to naciśniecie przycisku pilota zwiera zielony z białym a zatem w PP powinien być zielony (lewy) z białym (prawy) a brązowy w prawym Stop. Mylę się? Nie jestem specjalista Nice'a i pytam bo może kiedyś mi się przydać...

  Pozdrawiam.
 • #9
  kowalskir
  Level 8  
  Witam,
  Jeśli chodzi o zamianę zielonego z brązowym przy podłączeniu odbiornika do centralki nice to nie zadziała brak reakcji odbiornika - sprawdzone :)
 • #10
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Quote:
  naciśniecie przycisku pilota zwiera zielony z białym


  W Robusie nie ma typowego dla innych central zacisku wspólnego COM tylko każda funkcja ma swoją parką zacisków. Zwierając P.P. podaje się +24V z lewego zacisku P.P. na prawy zacisk (aktywny jest wysoki poziom). Z prawego zacisku STOP idzie tylko minus zasilania.

  Radyjko autora (RE1 - instrukcja w załączniku) podaje na sztywno tranzystorem masę na biały przez pół sekundy.
  1. W ogóle nie ma możliwości wystawienia plusa na biały (użycia parki zielony-biały lub brązowy-biały jako wyjścia styków przekaźnika i kombinowania z polaryzacją zasilania w celu zmiany polaryzacji sygnału na białym nie wyda - bo tam nie ma przekaźnika a tranzystor na odwrotnej polaryzacji nie będzie raczej przewodził)
  2. Jako że radio jest na prąd stały - to pewnie nie ma na zasilaniu mostka Graetza tylko pojedynczą zabezpieczającą diodę i podpięcie na odwrotnej polaryzacji po prostu odetnie zasilanie (co sprawdził autor).

  Reasumując - przekaźnik to było jedyne wyjście.
 • #11
  kowalskir
  Level 8  
  dziękuje wszystko działa