Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw do sali konferencyjnej

08 Maj 2015 00:11 711 2
 • Poziom 11  
  Witam,

  Mam zlecenie na realizację instalacji takiej jak w temacie, ale... pod uwagę muszę wziąć pod uwagę dość złożoną funkcjonalność całego systemu. Być może ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym i może pomóc. Założenia wymieniłem w punktach poniżej. Marzenia ściętej głowy? Mam nadzieję, że nie....

  1) Ekran o szerokości 2.5-3m FullHD 16:9 wysuwany automatycznie po włączeniu rzutnika. Sala konferencyjna ma podwieszany sufit, jego konstrukcja uniemożliwia montaż pojedynczego mechanicznego kasetonu ekranowego (montaż na ścianie).

  2) Projektor FullHD LED umieszczony na automatycznej windzie (przestrzeń pomiędzy stropem, a sufitem podwieszanym 30cm) obsługiwany w całości za pomocą pilota. Pilot pewnie dla każdego jest oczywisty, ale za jednym kliknięciem powinien opuścić windę projektora, włączyć projektor, opuścić ekran i jeśli to możliwe włączyć wzmacniacz audio. Projektor obowiązkowo musi posiadać moduł WiFi (dopuszczalnie zewnętrzny).

  3) Audio, 2.1 składające się z 2 do 4 głośników (stereo) plus subwoofer zamontowany w przestrzeni sufitu podwieszanego (tuba prowadząca do głośnika montowanego na stropie musi posiadać możliwość regulacji dystansu). W przypadku nagłośnienia wskazano mi także preferowaną markę (BOSE). Na wszelki wypadek nie dopytywałem o szczegóły i mam nadzieję, że logo na głośnikach będzie wystarczające.

  4) Na stole konferencyjnym mają znaleźć się 3 panele (montowane w blatach) umożliwiające podłączenie się do systemu. Każdy z nich składać ma się z gniazda HDMI (połączenie wizji z dźwiękiem), D-SUB i AUDIO (dla prezenterów ze starszymi laptopami). I tu, jeśli to możliwe mile widziany panele z gniazdami zasilającymi (min. 3 szt.) i gniazdem RJ45. Gniazda 230V i LAN mogą być montowane oddzielnie.

  5) Połączenie kablowe pomiędzy rzutnikiem i wzmacniaczem audio, a gniazdami klientów ma być zrealizowane za pośrednictwem kabli o długości około 45m. Dla przypomnienia będą to HDMI (audio+video), D-SUB (video), MINIJack Stereo (audio). Podłączenie klientów rozdzielone na 3 punkty. Bardzo istotne są dla nas także kable odporne na potencjalne zakłócenia.

  6) Cena nie gra roli.................
 • Pomocny post
  sprzedawca - konsultant
  A jak to ma być wszystko sterowane z jednego miejsca ?

  4. to mają być ekrany dotykowe?
  Jakiej wielkości ?

  To jest wg mnie cały system inteligentny i tu potrzebujesz projekt i to profesjonalny.
  Napisz na PW dostaniesz info - bo nie można reklamować firm.
 • Poziom 11  
  Zlecenie wzięła inna firma :)