Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Torell Neosky30 tc9061 - Chłodzi przez ok 5 min po czym przestaje chłodzić...

08 Maj 2015 09:00 1422 8
  • Poziom 9  
    Otóż po włączeniu chłodzenia załącza się sprężarka... wówczas z wylotu czuć chłodne powietrze, ale po chwili czasu zaczyna dmuchać normalne powietrze przy czym sprężarka dalej pracuje. Dodam że nie mam ustawione opcji auto tylko samo chłodzenie. Temperatura zadana na urządzeniu to 18 stopni. W pomieszczeniu przed włączeniem urządzenia jest 22 po czym spada do 20. Gdy urządzeni działa prawidłowo czyli dmucha zimnym powietrzem, z tylnego wylotu wylatuje ciepłe powietrze. Gdy przestaje dmuchać chłodnym, ale sprężarka dalej pracuje to powietrze z tyłu jest chłodne. To wygląda tak jakby przez pewien czas prawidłowo działał obieg a po jakimś czasie mimo pracy sprężarki obieg przestaje działać. Macie jakieś pomysły z czym może być ten problem?
  • Poziom 9  
    Urządzenie obejrzał fachowiec. Stwierdził za dużą ilość czynnika po czym spuścił cały czynnik i uzupełnił nowym. Urządzenie teraz pracuje bez przerwy. Nie wyłącza się po kilku minutach tj przy poprzednich objawach. Za to pojawiły się nowe problemy. Czynnik rozprowadza się powoli. Stwierdzam to po lodzie powstającym na żeberkach. Lód ten powstaje stopniowo. Na załączonym zdjęciu widać śnieg po ok 40 min pracy. Problem jest w tym że im więcej tego lodu tym jest mniejsza wydajność wentylatora. Gdy cały parownik zamarznie czuć tylko delikatny powiew z przodu nie wyczuwalny z odległości nawet 30 cm. Z tyłu urządzenia wylatuje letnie powietrze. Zaś żeberka na dole przy wylotowej dmuchawie ciepłego powietrza są chłodne.
    Torell Neosky30 tc9061 - Chłodzi przez ok 5 min po czym przestaje chłodzić...
  • Poziom 9  
    Fachowiec twierdzil ze to urzadzenie nie ma filtrów ani skraplacza... wiem ze to dziwne. Urzadzenie dmucha chlodnym powietrzem tyle ze co raz slabiej wieje. Urzadzenie zas bylo sprawdzane w chlodnym pomieszczenou i przez ok 15minut. Czynnik prawdopodobnie byl napelniany na wage.
  • Poziom 9  
    Teraz juz niestety po ptakach. Czyli musze szukac nastepnego fachowca. Orientujesz sie moze ile mogla by kosztowac wymiana tego filtra?
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Przy pierwszej naprawie to ze 20 zł trzeba było by dopłacić. A teraz to wszystko od nowa próżnia napełnianie. Wezwij ponownie tego fachowca i w ramach gwarancji niech naprawia.

Dodano po 9 [sekundy]:

Przy pierwszej naprawie to ze 20 zł trzeba było by dopłacić. A teraz to wszystko od nowa próżnia napełnianie. Wezwij ponownie tego fachowca i w ramach gwarancji niech naprawia.
  • Poziom 9  
    Problem jest taki ze gdy klima byla u niego to ja zasugerowalem mu wymiane filtra tj wspominales o takich usterkach wyzej w tym temacie, lecz on mi wlasnie powiedzial ze w tej klimatyzacji nie ma filtra skraplacza. Na tym temat sie zakonczyl. Wiec gdybym nawet chcial dalej korzystac z uslug tego pana to w jego miemaniu nie ma co tam wymieniac. Za to zas wspomial o goracej i ciezko pracujacej sprezarce.