logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] tonsil unitra 110 8 684. Jak dopasować głośniki do pudła?

inski27 08 Maj 2015 11:17 1164 5
REKLAMA
  • #1 14677909
    inski27
    Poziom 8  
    Witam serdecznie
    Mam problem, chodzi o to ze posiadam ww model kolumn ale niestety mój tato wziął sie za nieudolna "regeneracje " głośników w kolumnach(tego dużego i tego mniejszego) i całkiem je zepsuł. I tu jest moje pytanie : czy jest szansa zeby te kolumny jeszcze zagrały? Chodzi o to, czy mozna kupić inne pasujące głośniki i po prostu je wymienić? Czy nie za bardzo? Jesli tak to jakiej marki byłyby najlepsze? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Bardzo prosze i odpowiedz i o wyrozumiałość. Pozdrawiam serdecznie.

    Zdjęcie jest tylko zdjęciem podglądowym, bo jak pisałam wyżej "pudła" są bez głośników (górnego po lewej i dużego ).
  • REKLAMA
  • #2 14681797
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Jeśli się uda, to kupić takie same głośniki.
  • REKLAMA
  • #3 14818650
    conan_librarian
    Poziom 9  
    Miałem podobne kolumny (alton 80) i identyczny problem - ojciec połatał niskotonowe jakąś taśmą a średniotonowe to były jakieś trójdrożne samochodówki :|
    Głośniki jakie u Ciebie wchodzą to :
    GDN 30/80, GDM 16/80 i GDWK 9/80 (ten ostatni wysokotonowy nie był oryginalnie w tych kolumnach ale ponoć gra dużo lepiej niż to co zamontowali w fabryce).
    Wszystko powinieneś dostać na www.skleptonsil.pl - ja kupiłem tam wszystkie głośniki, stopki i watę wytłumiającą - wyszło chyba z 400 zł.
    Zostawiłem same pudła i zwrotnice, wyłożyłem wnętrze sporą ilością waty,dodałem szpiczaste stopki, ponaklejałem fornir i gra i wygląda całkiem spoko (kolumny kumpla za 1.8 tys. grają wg mnie tylko ździebko lepiej).
  • REKLAMA
  • #4 14822145
    Zamerstary
    Poziom 26  
    conan_librarian a jakie kolumny ma Twoj kolega? (chodzi o te za 1800zł)

    Wracając do tematu to muszisz zastosować takie same głośniki jak były oryginalnie, obudowa strojona jest pod konkretny głośnik i tak lepiej niech pozostanie.
  • REKLAMA
  • #5 14822999
    Piter_mg
    Poziom 10  
    No i jeśli już piszemy o stosowaniu GDWK w Altonach, to konieczna jest zmiana w zwrotnicy. Oryginalnie siedział tam GDWT, a on ma inne parametry. Oczywiście, można podłączyć GDWK ot tak po prostu, ale nie zagra on w sposób w jaki powinien.
  • #6 17570426
    inski27
    Poziom 8  
    "problem" nierozwiązany :/
REKLAMA