Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG L5 po włączeniu z "automatu" wskakuje w tryb CWM

Tomcio22.10 08 May 2015 15:05 936 14
    Tomcio22.10
    Level 7  
    Witam. Mam problem. Otóż kolega poprosił abym mu przyśpieszył telefon. Dał mi go na weekend. Zrobiłem root'a, złamałem bootloader, zainstalowałem CWM, wszystko git. I postanowiłem sprawdzić aktualizacje, tak po prostu, bo wiedziałem że kolega go nie aktualizował. No i ściągnął się update, klikam "zainstaluj teraz", telefon się wyłącza. I zamiast po włączeniu pokazać procesu aktualizowania, włączył się tryb CWM. Restart nie pomagał, nawet uruchomienie po wyjęciu baterii (nwm czy to czasem nie pogarsza sytuacji) nawet wipe data nie pomógł. Zrobiłem przed tymi ceregielami kopię zdjęć itp., bo to w końcu telefon kumpla. Czy możliwe że przez modyfikację telefonu próba aktualizacji telefonu wykasowała androida do zera? Pomóżcie! W pon. muszę go oddać!
    CMK1990
    Level 21  
    Możliwe że się uszkodził albo sam go uszkodziłes poprzez niewłaściwy plik roota lub łamanie bootloadera..

Sprobój ponowić aktualizację ale poprzez usb i LG Mobile Support Tool. Jeśli nie da się zwyczajnie wgraj oryginalny rom ściągnięty z internetu, lub jeśli chcesz faktycznie przyśpieszyć wgraj custom rom których w internecie masa.
    Tomcio22.10
    Level 7  
    spróbuję mam nadzieję że coś to da, ale zaraz... czy komputer jest w stanie wyszukać telefon w cwm?

Dodano po 20 [minuty]:

przewidziałem to. po podłączeniu wyłączonego telefonu pod PC, włączył się prawdopodobnie w tryb bootloader. Muszę jednak wgrać rom przez cwm, bo komputer nie wykrywa telefonu i nie mogę "naprawić aktualizacji". Oby instalacja rom'u pomogła :/
    Piotr160292
    Level 38  
    Cudów nie ma. Skoro padł to coś musiałeś zmaścić. Podziwiam naprawdę za odwagę, że podjąłeś się czegoś takiego, bo ja w życiu bym nie zgodził się czegoś takiego zrobić z uwagi na za dużą odpowiedzialność. Teraz już masz czarno na białym jakie są skutki ingerencji w oprogramowanie telefonu nie mając pojęcia co się robi... Módl się, żeby się udało, bo jak nie to będziesz musiał się otwarcie przyznać, że uwaliłeś ten telefon i pokryć koszt serwisu.Prawda jest taka, że lepiej przy takich rzeczach nie grzebać, bo ja sam kiedyś chcąc stuningować mojego K800I rozwaliłem go, bo program się zawiesił i niestety skończyło się na wymianie procka oraz ponownym flashu co kosztowało mnie 60 zł. :/ Dobry serwis na pewno "postawi na nogi" ten telefon, tylko podkreślam - musi być dobry, bo niestety sam trafiłem na serwis, który nie powinnien nazywać się serwisem, gdyż jak oddałem gościowi tego K800i gościu powiedział, że telefon jest cegłą wyłącznie na podstawie jego podłączenia pod kabel serwisowy i stwierdzenia, że się nie komunikuje. Poszedłem do punktu gdzie jest sklep GSM, ale tam jest też punkt przyjęć telefonów do naprawy i gościu mi powiedział, że mogę go zostawić, bo sam kiedyś bez żadnego problemu reanimował telefony z takim uszkodzeniem i faktycznie - przyszedłem na stępny dzień i telefon wrócił z informacją, że działa i jak pisałem został wymieniony procesor i wgrany od nowa soft i od tamtej pory już nie bawię się w takie rzeczy mając nastawienie, że lepiej zlecić to serwisowi, bo jak serwisany spieprzy to wtedy on ma problem...
    Tomcio22.10
    Level 7  
    Ja miałem pojęcie, bo już bawiłem się z lg l3 ii, tyle że poradniki były naprawdę dobrze napisane, zresztą jak sie dobrze przeczyta to zawsze się uda. Po prostu nie przewidziałem tego, że modyfikacja oryginalnego robocika wpłynie na aktualizacje :/ no cóż. Po prostu teraz wiem, że albo zaktualizować soft przed modyfikacją lub modyfikować zostawiając go na starszej wersji, ewentualnie potem wgrać custom rom. ewentualnie to z winy iż telefon nie był w 100% naładowany. Ale raczej 75% powinno byc wystarczające do takich zabiegów
    CMK1990
    Level 21  
    Nawet mając pojęcie może się telefon uwalić z niewyjaśnionych przyczyn, natomiast nie spinajmy się skoro cwm się włącza jesteś w dobrej sytuacji. Uwalił się (najprawdopodobniej) tylko rom, gdyby padł kernel zapewne przy włączaniu zwiesiło by się na logo systemu.

Zapomniałem dodać wcześniej bo twierdziłem że wiesz co robić. Jeżeli będziesz od nowa wgrywał rom to przy tym kernelu tylko oryginalny ewentualnie nie brandowany ale stock.

Jeżeli wgrasz custom rom to tylko przy zmianie kernela na dedykowany pod custom bo wtedy uwalisz telefon jeszcze dalej.

A na przyszłość. Przed takimi operacjami rób backup w cwm.
    Piotr160292
    Level 38  
    Tomcio22.10 wrote:
    Ale raczej 75% powinno byc wystarczające do takich zabiegów

Powinno...
    Tomcio22.10
    Level 7  
    w sesnie takim, że jeżeli miałbym wgrać custom rom to tylko oparty na orygyinalnym kernelu/romie?
    CMK1990
    Level 21  
    mylisz pojęcia.
    Custom rom nie jest oryginalnym jest okrojoną bądź ulepszoną wersją bazowego. Do takiego potrzeba kernela przystosowanego pod niego samego.
    Stock rom - jest oryginałem, pod oryginalny kernel i taki radzę wgrywać ale najpierw spróbuj zwyczajnie zrobić aktualizację przez program LG. Przed wgraniem koniecznie clear data i dalvik cache z cwm.

Swoją drogą, dostęp do root oraz odblokowany bootloader nijak systemu nie przyśpiesza więc nie wiem po co te mody? Nieobeznanemu użytkownikowi z tymi modami możesz baaardzo zaszkodzić gdy niechcący zgodzi się na dostęp jakiejś niepożądanej aplikacji.

Daj znać co wyszło w wyniku próby aktualizacji systemu przez usb.
    Człowiek uczy się na błędach.
    Tomcio22.10
    Level 7  
    nie ma możliwości, żeby PC naprawił telefon przez LG Mobile Support, ponieważ w ogóle go nie wykrywa. Wgranie sterowników nie pomaga. W CWM tez nie reaguje. A próba wejścia w "Download Mode" kończy się fiaskiem gdyż podświetlają się przyciski powrotu i opcji ale nie wibruje i nie pokazuje logo, a po puszczeniu kombinacji przed zgaśnięciem przycisków włacza się logo a potem recovery (zamiast recovery powinien startować android)

Dodano po 6 [minuty]:

Po co Download Mode? Żeby wgrać oryginalny rom

Dodano po 37 [minuty]:

właśnie, jeżeli miałbym wgrywać custom rom z jego kernelem, to czy aby kernel pod custom rom nie instaluje się razem z nim?
    CMK1990
    Level 21  
    Nie nie wgrywają się razem.

Znajdź w internecie custom rom pod oryginalny kernel i wgraj go poprzez "instal zip from sd card" w cwm.

Dodano po 1 [minuty]:

nie wchodzisz w download mode tylko emergency mode

Quote:
    Press and hold both the “Vol Up” and “Vol Down” buttons. (Easy way
    is to press in the center of both the buttons).

#2 Next press the Power button.

#3 As soon as the screen turns on insert the USB cable to your computer.
    Tomcio22.10
    Level 7  
    aaaaha ok. No to zrobię tak jak mówisz :)

Dodano po 41 [minuty]:

kolejne utrudnienie. w poszukiwaniu custom rom'ów nie znalazłem nic poza romami na wersję 4.1, a ten tymczasowo "zbrickowany" telefon (bo w sumie poza cwm nic nie działa) mam na wersji 4.0.3 , chyba że jestem tak tępy że nie umiem nawet googlowac dobrze :P

Dodano po 53 [minuty]:

kolejna rzecz. Jeżeli android nie uruchamia się, to czy aby kernel nie usunął się razem z nim?

Dodano po 41 [minuty]:

Jestem największym idiotą! Weszłem w CWM klikłem "install zip from sdcard" co się okazało, wśrod opcji było apply /sdcard/update.zip czyli, że update po prostu trzeba było zainstalować przez CWM! Ale co się okazało JESZCZE. Przez to że zrobiłem wipe data, usunąłem androida i UPDATE do niego, czyli jakby teraz android miałby wgrać się sam to nie może bo prawdopodobnie update został przerwany i przez to telefon się "uceglił" :/. Jeszcze jedno. jak wgrywać romy (jakiekolwiek) na tym modelu. Bo na lg l3 ii to wyglądało prościej
    Piotr160292
    Level 38  
    No widzisz - pisałem Ci, że sam coś musiałeś spierdzić, bo nic bez powodu się nie psuje...
    Tomcio22.10
    Level 7  
    a wiesz może jak wgrywać rom do tego telefonu? Bo na l3 ii było prościej :/

Dodano po 8 [minuty]:

właśnie, czy możliwym jest że update jest dostępny do pobrania? Nie pamiętam jednak nazwy, ale waga to 4,X MB (jakieś małe usprawnienia systemu) czy kierując się wagą mozna go znaleźć? Wiem że V10 ale nie wiem czy A/B/C/D/F/L ale to idzie wywnioskować patrząc na lewy dolny róg po zdjęciu klapki
    EDIT: mam model E610/612 (f), to chyba oznacza że muszę szukać update'u, romu z v10f

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Nowość, nacisnąłem vol- i podł USB. Zainstalowały się sterowniki ADB telefonu i pokazuja się teraz na nim jakieś dziwne napisy. Nie wiem czy odłączyć kabel, żeby bardziej nie skopać a chcę się pobawić jutro
    Tomcio22.10
    Level 7  
    Udało się! Wystarczyło że wcisnę vol- i vol+, a potem podłączę pod usb bez wciskania przycisku zasilania. Teraz chyba sobie odpuszczę takie zabawy telefonem. Za pomocą LGMobile Support Tool przywróciłem awaryjnie soft i działa. Temat zamykam