Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers ceraclass - buczy

08 Maj 2015 16:30 3045 11
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam piec 2 funkcyjny cerlass, w nocy piec sie uruchomił na grzanie co, ale nie były włączone pompy obiegowe, po kilku chwilach zaczoł strasznie buczeć jak by drźenie blaszanej obudowy, piec wogóle nie wchodzi w mocny płomiń, czy na c.o czy na cwu, całyczas taki sam, kiedy odkręcę mocniej wodę prubuje wejść w duźy płomień i zaczyna buczeć poczym płomień się zmiejsza i jest cicho, kocioł uruchomiony w listopadzie na gwarancji. Nie wiem czy to jest wina niewłączonych pomp i się przestawiał w jakiś tryb awaryjny??
  • Poziom 16  
    Wyłącz ogrzewanie CO, zostaw ogrzewanie wody i zobacz co się dzieje. Potem włącz CO a wyłącz ogrzewanie wody. Napisz co się działo.
  • Poziom 16  
    O ile to nie wina zasyfiałego wymiennika to nie ma co gdybać - dzwoń po serwis. Niech się P. Szulborski produkuje :). Zastanawia mnie tylko... o jakich pompach piszesz ?
  • Poziom 10  
    zrobiłem tak jak radziłeś, odkręciłem w kranie ciepłą wodę i jak jest mały płomień to jest ok. ale jak na pokrętle pieca zwiększam temperaturę to płomień się zwiększa a piec strasznie buczy tak jak poluzowana blacha , przy co tak samo

Dodano po 5 [minuty]:

kotłownia jest zrobiona, tak że są 3 pompy obiegowa każda oddzielna na swój obieg( grzejniki, podłogówka i kominek), i jak sie piec gazowy włączył to nie miałem włączonej pompy od grzejników bo myślałem że jest w nocy ciepło i się nie uruchomii,
  • Poziom 16  
    Rozumiem, że ciśnienie na manometrze masz prawidłowe ( powyżej 1) ?.
    Wygląda na zanieszyszczony/zakamieniony wymiennik pierwotny. Łatwo to załatwić przez kiepską wodę lub pracę z za niskim cisnieniem lub bez wody.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Ciekawy układ jak na Ceracllasa ale brakuje sprzęgła które by zrównoważyło przepływy i zabezpieczało przed przegrzewem. Wówczas kocioł nawet bez pracy pomp zewnętrznych pracowałby spokojnie na krótki obiegu. Hałas: brak wymaganego ciśnienia 1÷2bar, zapchany filtr na powrocie c.o.,zapchany by-pass, zapchany zawór 3-drog....Tak na marginesie - mistrzostwo świata 2-obiegi grzewcze i ceracllas.
  • Poziom 10  
    Dzieki za odpowiedz, cisnienie jest na 1,5, rozumiem ze hydraulik zrobil błąd montując taki kocioł? On grzeje tylko jeden obieg - grzejniki. Podłogówki nie włączam na gaz ale mogę.W takim razie co mam robic, jak wezwac serwis?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Najpierw to wezwij instalatora, nich zobaczy czy kocioł chodzi poprawnie. Może trzeba przestawić bieg pompy,odpowietrzyć, oczyścić filtr albo coś dostawić do instalacji. Serwisant w ostateczności jeżeli kotła nie można odblokować albo pokazuje błędy. Wiele niedomagań może usunąć instalator bez niepotrzebnego wzywania serwisu by nie wymyślać napraw gwarancyjnych. Nawet wstępne nastawy np. regulację ciśnienia gazu, ustawienie mocy grzewczej, nastawienie biegu pompy, odpowietrzenie układu i kontrolę szczelności powinie dokonać instalator AI Junkersa. Serwis obecnie nawet nie jeździ do "pierwszego uruchomienia" dlatego to takie ważne by instalator był z listy AI.
  • Poziom 10  
    Do mojego pieca musial byc wzywany serwisant aby go uruchomic, przyjechal uruchomil, wyregulował, i wszystko grało, gdzie szukać instalatora?
  • Poziom 16  
    U mnie to też buczy ale obudowa jak piec jest włączony, popchaj obudowę do ściany jak przestanie buczeć to jest źle zamknięta obudowa.
  • Poziom 10  
    To nie obudowa, trzeba wezwać serwis, przyjedzie i zobaczy co i jak, napisze jak bedzie po wszystkim
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany, przyjechał serwis, wymienił nagrzewnicę w wszystko hula.