Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Champion kosiarka - słaba -

08 Maj 2015 17:26 1662 6
 • Poziom 11  
  Witam!
  Mam problem taki jak w temacie dotyczy kosiarki champion 40 jaki silnik to nie wiem. Kosiarkę w poprzednim sezonie nie używałem bo stała się za słaba. Używałem innej ale w tym roku postanowiłem coś z tą zrobić. Kosiarka mimo, że nie palona od roku zapaliła za pierwszym razem i pali ok, ale wystarczy mała kępka trawy i silnik gaśnie nie daje sobie z trawą rady wg mnie jest za słaby bo ma za małe obroty ale z jakiego powodu? Wg mnie albo jest za słaby z powodu zbyt ubogiej mieszanki albo coś z gaźnikiem, albo jakaś samoregulacja padła. Zauważyłem, że spod uszczelki od głowicy czasami coś tam kapie. Generalnie oleju nie bierze. Ma więc pytanie co zrobić żeby zwiększyć jej moc/obroty a drugie czy ktoś rozpoznaje ten silnik bo chciałbym wymienić tę uszczelkę a nie wiem co to za silnik.


  https://filmy.elektroda.pl/26_1431099615.flv
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 10  
  Jeżeli uszczelka pod głowicą nie spełnia swojej funkcji, silnik nie będzie mieć kompresji a co za tym idzie siły.
  Dokręć głowicę tylko nie za mocno.
  A wydaje mi się że silnik chodzi jak by miał za dużo paliwa. Sprawdź czy ci się nie zacięła przysłona od ssania w gaźniku albo śruba od regulacji mieszanki.
 • Poziom 11  
  Tak wiem, głowicę dokręciłem jeszcze w zeszłym roku, ale wg mnie troszkę jeszcze przepuszcza i chciałbym zmienić uszczelkę tylko nie wiem jaki to silnik i jaka tam ma być. A co do reszty to się temu przyjrzę. Tylko, która to śruba do regulacji mieszanki? To może być to tylko gdzie ją znaleźć i jak to wyregulować?
  W dalszym ciągu czekam może ktoś rozpozna silnik.
 • Poziom 1  
 • Poziom 11  
  Faktycznie to SV150
  Rozkręciłem i przeczyściłem, gaźnik, nie znalazłem śrubki do regulacji składu paliwa, a czyszczeni też nic nie dało.
  Podgiąłem trochę sprężynkę, tą zaznaczoną na czerwoną, bo ona była luźna i silnik zaczął chodzić na wyższych obrotach. Na początku wg mnie na zbyt wysokich ale potem troszkę tą sprężynkę wyprostowałem i jest wg mnie dobrze. Cz ktoś może ocenić moje działanie?

 • Poziom 1  
 • Poziom 11  
  Tylko jak te obroty policzyć? jutro coś pokombinuję z licznikiem.

  A dzisiaj to sprawdzałem to tak, że uruchomiłem dwie kosiarki i włączyłem jednocześnie napęd w obydwóch. Na początku, po podkręceniu sprężynki / obrotów ta słaba troszkę jechała za szybko w stosunku do tej drugiej, ale potem troszkę poluzowałem tą sprężynkę i na najmniejszych obrotach jedzie równo z ta drugą. Ta druga to zupełnie inna kosiarka - większa, ale prędkości jazdy powinny być wg mnie zbliżone.