Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie widzi telefonu Sony Xperia J

08 Maj 2015 18:06 2631 9
  • Poziom 9  
    Gdy podłączam telefon do komputera kablem USB to telefon zaczyna się ładować, dioda świeci, ale na komputerze nie pokazuje się żadna informacja dotycząca podłączonego telefonu. Tryb połączenia mam ustawiony na "Tryb pamięci masowej". Ręcznie zainstalowałem pobrany z internetu Sony PC Companion, ale nawet ten program nie znajduje telefonu.
    System komputera: Win XP SP3

EDIT: Po zmianie kabla USB wyświetla mi się komunikat, że nie rozpoznano urządzenia USB. W menedżerze urządzeń pokazało mi się nieznane urządzenie. W programie SPCC dalej nie widać urządzenia.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Tak, włączyłem, po czym na komputerze wyświetliło się, że moje urządzenie jest gotowe do użycia, a za chwilę zniknęło i pokazało się, że nie rozpoznano urządzenia.
  • Poziom 34  
    Coś nie łączy. Gniazdo albo kabel.
  • Poziom 9  
    Gniazdo czego? W komputerze działa, bo sprawdzałem pendrive'm, w telefonie ładowarka działa. Co do kabla to jeden (oryginalny Sony) sprawiał tylko, że telefon się ładował, ale nic ponadto, a drugi masz opisany wyżej.
  • Poziom 34  
    Ładowanie odbywa się dwoma z pięciu pinów MicroUSB a pomiędzy nim a USB "standardowym" idą cztery żyły z czego dwie są używane do samego ładowania a dwie odpowiedzialne są za transmisję danych. Stąd moja diagnoza trafna jak najbardziej z opisywanego przez kolegę stanu rzeczy.
  • Poziom 9  
    Da się to naprawić w warunkach domowych, czy do serwisu muszę oddać?
  • Poziom 34  
    Masz lutownicę i umiesz lutować?
  • Poziom 9  
    Powiedzmy, że tak
  • Poziom 34  
    Oto i odpowiedź na swoje pytanie.