Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung ht-h4500r - Podłączenie kina domowego z pc

artur.gr 08 Maj 2015 18:27 1299 27
  • #1 08 Maj 2015 18:27
    artur.gr
    Poziom 5  

Witam proszę o pomoc.
    Kino domowe ? samsung ht-h4500 r.
    Tv ? samsung UE40h6030.
    Pc ? karta dźwiękowa zintegrowana (bez złącza cyfrowego).

Jak podłączyć kino do pc bym można było oglądać filmy w pełnym 5,1?

Podłączałem pc-(hdmi)-tv-(tościk)-kino efekt był mierny (dźwięk był tylko w 2,1).

Czy zakup karty z wejściem optycznym rozwiąże problem? (proszę o model).
    Oraz w połączeniu kino-(tościk)-pc-(hdmi)-tv z nową kartą dźwiękową to, które urządzenie jest pasywne karta dźwiękowa czy kino.
    Z góry dziękuję.

0 27
  • #2 08 Maj 2015 22:48
    sosarek
    Poziom 43  

Płyty główne są z reguły wyposażone w odpowiednie piny do podpięcia wyjść cyfrowych (coaxial i optyczne), kwestia zakupu "śledzia" z odpowiednimi wyjściami, ew. podłączenie komputera kablem HDMI z karty graficznej do tv, a tego kablem optycznym z zestawem kina domowego.

0
  • #3 08 Maj 2015 23:10
    artur.gr
    Poziom 5  

No nie umiem znaleźć tego śledzia z wejściem optycznym? Proszę o nr modelu.
    Już próbowałem łączyć pc z tv hdmi rezultat jest max 2,1. ;/

0
  • #4 08 Maj 2015 23:17
    sosarek
    Poziom 43  

Jaki system? Jeśli odtwarzasz materiał nagrany w stereo to będziesz miał w stereo, natomiast jeśli w kinie ustawisz tryb DSP np.Matrix, Dolby Prologic grać będą wszystkie głośniki - podobnie przy odtwarzaniu wielokanałowej ścieżki dźwiękowej.

0
  • #5 09 Maj 2015 02:13
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolega mógłby podać jaki to komputer -> producent/model. I jeśli to możliwe, jaką ma zainstalowaną płytę główną (motherboard).
    W ten sposób można sprawdzić, czy płyta jest przygotowana pod sygnał cyfrowy audio.Niezależnie od HDMI.

artur.gr napisał:
    podłączałem pc-(hdmi)-tv-(toslik)-kino efekt był mierny (dźwięk był tylko w 2.1)

To niekoniecznie musi być wina komputera. Dużo modeli telewizorów degraduje sygnał 5.1 z urządzenie podłączonego poprzez HDMI do sygnału 2.1 na wyjściu optycznym telewizora. Tak już jest.
    Na wszelki wypadek, proszę sprawdzić ustawienia wyjścia optycznego w telewizorze (S/PDIF) - powinno byc ustawione na Auto. Może to coś pomoże :)
    I tak jak pisze kolega Sosarek - do testów używać oryginalnej płyty DVD z dźwiękiem 5.1. Proszę pamiętać o ustawieniu tej ścieżki dźwiękowej w programie, który odtwarza tę płytę na komputerze. Albo wybrać tę ścieżkę z menu płyty/filmu.

Pytanie dodatkowe - ten wzmacniacz, czy ma on gniazda HDMI? Jeśli tak, to proszę podać producenta/model tego wzmacniacza.

0
  • #6 09 Maj 2015 08:12
    artur.gr
    Poziom 5  

płyta główna to MSI B75MA-P33 a system to windows 7
    http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-p33-557396/

jak podłączam pc do tv przez hdmi to w opcjach pokazuje tylko dzwiek 2.1
    a jak włączam bezpośrednio filmy w usb z tv do kina przez toslik to działa poprawnie
    teraz to juz niewiem ....... tego sledzia nie umiem znaleźć a to coś pomoże ?

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dgx-asm-537085/

0
  • #7 09 Maj 2015 09:31
    Polon_us
    Poziom 40  

artur.gr napisał:
    a jak włączam bezpośrednio filmy w usb z tv do kina przez toslik to działa poprawnie

To jest dobry znak.
    artur.gr napisał:
    tego sledzia nie umiem znaleźć

Niech kolega się nie trudzi więcej w tym aspekcie. Płyta główna nie ma odpowiedniego gniazda. Trochę dziwne, ale tak jest.
    artur.gr napisał:

Na miejscu kolegi wstrzymałbym się trochę.
    Czy kolega sprawdził ustawienia tego zintegrowanego audio w komputerze?
    Zwykle mozna to znaleźć w -> Panel Kontrolny -> Realtek Audio (coś w tym guście)
    Proszę sprawdzić ustawienia tej zintegrowanej karty dla trybu cyfrowego. Być może tam trzeba ustawić dźwięk 5.1. Proszę to przejrzeć.
    Polon_us napisał:
    Pytanie dodatkowe - ten wzmacniacz, czy ma on gniazda HDMI? Jeśli tak, to proszę podać producenta/model tego wzmacniacza.

Wciąż czekam na odpowiedź na te pytanie.

0
  • #8 09 Maj 2015 11:26
    artur.gr
    Poziom 5  

ta karta muzyczna nie ma trybu cyfrowego tylko analogowy
    a co do tego wzmacniacza to masz na myśli kino domowe ??
    (bo go nie mam a w kinie)
    jest hdmi ale tylko out wejście jest tylko optyczne oraz aux na stereo

Dodano po 1 [godziny]:

samsung ht-h4500r - Podłączenie kina domowego z pc

0
  • #9 09 Maj 2015 11:51
    amcora2
    Poziom 8  

Hmmm a co to za model kina domowego ?

Ja ogólnie miałem taki sam problem ze względu na to że moje kino nie ma wejść cinch na pełen 5,1 a tylko hdmi i optyczne.
    Jeżeli chodzi o filmy to nie wiem jaki masz telewizor ale ja to spiąłem przez wifi, tzn uruchomiłem serwer multimediów na pc a mój telewizor go widzi, więc obraz i dźwięk jest przesyłany do telewizora po wifi począwszy od avi a skończywszy na mkv z pełnym kodowanie dolby. Telewizor mam podpięty do kina przez HDMI a ARC, śmiga jak ta lala.

0
  • #10 09 Maj 2015 11:58
    Polon_us
    Poziom 40  

artur.gr napisał:
    a co do tego wzmacniacza to masz na myśli kino domowe ??

Heh, mimo wszystko, model tego kina przydał by się. Chciałbym coś sprawdzić.

0
  • #12 09 Maj 2015 12:03
    amcora2
    Poziom 8  

Fakt :)
    Ja bym zrobił tak jak pisałem, telewizor też mam samsunga i wszystko pięknie działa.
    Twoje kino obsługuje HDMI-CEC i ARC więc zrób tak jak pisałem powinno być elegancko :)

0
  • #14 09 Maj 2015 12:06
    Polon_us
    Poziom 40  

@Sosarek - dziękuję. Przeoczyłem to :(

Edit:

amcora2 napisał:
    Twoje kino obsługuje HDMI-CEC i ARC więc zrób tak jak pisałem powinno być elegancko

To się zgadza, kino obsługuje ARC. Szkopuł w tym, że telewizor nie obsługuje ARC. A liczyłem na to :(
    artur.gr napisał:
    ta karta muzyczna nie ma trybu cyfrowego tylko analogowy

Z tym się nie zgodzę. Gdyby tak było, kolega nie miałby dźwięku po HDMI w ogóle. A to jest czysta cyfrowa forma dźwięku.

Cóż, na miejscu kolegi jeszcze raz przejrzałbym ustawienia komputera, jego karty audio.
    A jeśli to nic nie da, to kto wie, może będzie potrzeba uzupełnienia komputera o kartę muzyczną.
    Nie mam lepszego pomysłu na tę chwilę.

0
  • #15 09 Maj 2015 14:58
    grubs
    Poziom 32  

Tutaj nie jest wyjaśniona jedna kwestia.
    Mianowicie moim zdaniem obecnie nie korzystasz ze zintegrowanej karty muzycznej bo na płycie nie masz wyjścia HDMI tylko DVI.
    Więc zapewne masz zewnętrzną kartę graficzną która ma swój procesor dźwięku. Wskazuje na to nazwa karty (AMD high definition audio). Karta na płycie to Realtek nie AMD.
    Może ilość dostępnych kanałów wynika z tego że nic w tym momencie nie odtwarzasz co ma więcej kanałów. Odpal coś z dźwiękiem 5.1 i wtedy włącz zakładkę z dostępną ilością kanałów.
    Napisz też producenta i model karty graficznej. Może tam będzie coś więcej o dostępnych formatach dla tego procesora dźwiękowego.

Tutaj jest info że windows może przekłamywać i to że jest tam dostępne 2.0 nie wyklucza że dźwięk jest wielokanałowy.
    No ale to już musisz sam potestować. (odpal test przywołany w linku poniżej)
    AMD support

0
  • #16 09 Maj 2015 22:19
    artur.gr
    Poziom 5  

dzięki wszystkim za czas...
    fakt screen jest z podłączenia przez hdmi z karte graficzna radeon 260x
    robiłem testy wcześniej efekt był taki...bez surround (tylnie głosniki nie grają)
    czy ten moden assusa Xonar DG załatwi sprawe w 100% by był dźwięk dd 5.1
    i jeszcze jedno pytanie
    gdy się uda załączyć kino-pc-tv to który procesor dźwiękowy jest bierny w karcie dźwiękowej czy w kinie
    dzieki za pomysł dlan ale wolem coś "trwałego" (lubię sobie pograc w bf )

0
  • #17 10 Maj 2015 15:12
    artur.gr
    Poziom 5  

wciąż nie wiem czy karta muzyczna do podlączenia kina musi być "dobra'' ??
    czy wystarczy jakaś tania z wejściem cyfrowym (za 30zł) czy coś z s/pdif ???
    albo to ?
    http://www.ceneo.pl/36379259#tab=spec
    chcę uzyskać dd 5.1

0
  • #18 10 Maj 2015 16:28
    Polon_us
    Poziom 40  

Wystarczy zwykła karta z wyjściem optycznym.

Przed zakupem proszę upewnić się, jaki złącze jest wolne w komputerze. Kolega ma już jedno zajęte przez kartę graficzną.
    A ta płyta główna nie ma za wiele możliwości, jeśli mówimy o kartach rozszerzenia.

Wspomniana karta jest OK. Tylko proszę sprawdzić, to co napisałem powyżej.

0
  • #19 10 Maj 2015 17:39
    artur.gr
    Poziom 5  

dzięki za pomoc
    tak sprawdziłem zmiesci się

0
  • #20 10 Maj 2015 17:56
    Polon_us
    Poziom 40  

artur.gr napisał:
    tak sprawdziłem zmiesci się

Nie wiem, jak to odebrać. Aby nie było niejasności.
    Kolega miał sprawdzić, które złącze jest wolne - czy PCI Express x1 czy x16, bo chyba takie są w komputerze.
    I wtedy porównać to z danymi karty.

0
  • #22 10 Maj 2015 19:24
    Polon_us
    Poziom 40  

Polon_us napisał:

artur.gr napisał:
    tego sledzia nie umiem znaleźć

Niech kolega się nie trudzi więcej w tym aspekcie. Płyta główna nie ma odpowiedniego gniazda. Trochę dziwne, ale tak jest.

Wpis #7

0
  • #23 10 Maj 2015 19:33
    grubs
    Poziom 32  

Nie nie ma takiej możliwości.
    Swoją drogą to na miejscu kolegi bym pokombinował z kodekami od tej karty graficznej.
    Czy ściągałeś ten test przytoczony w moim poprzednim linku?

0
  • #24 10 Maj 2015 19:53
    artur.gr
    Poziom 5  

wiem ;/ ale na pewno ktoś próbował po "partyzancku" moze jest jakaś redukcja by to podłaczyn np pod pin od usb ?
    karta mnie szarpnie 200zł a ten sledz 20

Dodano po 14 [minuty]:

no tak tego testu nie umiem ściągnąc
    ale zanim założyłem tematy .... uwierz przetestowałem wszystko ;/
    zaczynająć od filmów na playerach a kończąc na filmikach z przegladarki

0
  • #25 10 Maj 2015 20:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

artur.gr napisał:
    karta mnie szarpnie 200zł a ten sledz 20

A do czego tego śledzia w MB chcesz podłączyć?.

0
  • #26 10 Maj 2015 20:03
    sosarek
    Poziom 43  

artur.gr napisał:
    zaczynająć od filmów na playerach a kończąc na filmikach z przegladarki

Posiadasz filmy z wielokanałową ścieżką dźwiękową? Jeśli tak ściągnij i zainstaluj sobie K-Lite Codec Pack, następnie uruchom jakikolwiek film, wejdź w Filtry - ffdshow Audio Decoder - Dolby Decoder i zaznacz go, w Output - Pass-trough zaznacz AC3 i DTS.

0
  • #27 10 Maj 2015 20:23
    artur.gr
    Poziom 5  

tak już to sprawdziłem od tego zaczeła się ma przygoda ;/

0
  • #28 11 Maj 2015 08:23
    grubs
    Poziom 32  

Zbyt pobieżnie przeczytałem temat.
    Prawdopodobnie nie uzyskasz 5.1 w tym kinie przy obecnym podłączeniu.
    TV prawdopodobnie jak już wspomniano na początku degraduje dźwięk na złączu optycznym do 2.0. (Myślałem że korzystasz z ARC). Można by to sprawdzić korzystając np. z jakiejś konsoli podłączając ją bezpośrednio optykiem do kina i puszczając materiał 5.1 a potem przez podłączenie do TV przez HDMI i optykiem TV - kino.
    Jeżeli po takim teście nie będzie 5.1 w kinie to w tej sytuacji pozostaje zakup karty z wyjściem optycznym.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo