Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik tokarki TOS(co to jest?)

08 May 2015 18:59 2304 15
  • Level 11  
    Chciałbym zastosować silnik od tokarki TOS do kompresora.Mam możliwość kupna ale trochę przestraszyłem się dziwnym "urządzeniem"znajdującym się w miejscu gdzie zazwyczaj znajduje się kratka wentylacyjna silnika.Co to za ustrojstwo i czy można takiego silnika użyć do kompresora?Moc i obroty ma odpowiednie do sprężarki którą posiadam ale nie jestem pewien czy nie ma jakichś przeciww Silnik tokarki TOS(co to jest?) skazań, a w dodatku to dziwne "coś". Z góry dziękuję za pomoc.
  • Level 25  
    Były różne rozwiązania hamulca, to jest jedno ze stosowanych nie tylko w TOS-ach.
  • Level 11  
    Czyli mógłbym to po prostu pominąć i nie podłączać? ewentualnie zdemontowaćjeśli się da?
  • Level 25  
    Proponuję zdemontować, po co dodatkowe obciążenie silnika i gabaryty.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    A ja proponuje odczytać dane z tabliczki znamionowej, bo racjonalną decyzję podejmować można tylko wtedy, kiedy się posiada dostateczny zasób informacji.
  • Level 21  
    Witam Kolego to nie hamulec tylko dodatkowy wentylator na chłodzenie silnika silniki miały własny wentylator lub dodatkowy silnik z wentylatorem także spokojnie to tylko drugi mały silnik który chłodził ten główny od napędu wrzeciona, podłącz go równolegle do tego dużego tylko sprawdź kierunek obrotów.
  • Level 22  
    Witam. Jest to silnik prądu stałego ze stałym wzbudzeniem. Dodatkowym urządzeniem napędzanym tym silnikiem jest prądnica tachometryczna.
  • Moderator of Electrical engineering
    wersja 1
    . Jest to silnik prądu stałego ze stałym wzbudzeniem
    To gdzie szczotki tego silnika ?

wersja 2
    dzg4 wrote:
    Były różne rozwiązania hamulca, to jest jedno ze stosowanych nie tylko w TOS-ach.

Ale nie takie . To jest urządzenie albo napędowe (wersja 3) lub napędzane .

wersja3
    Tuning Marek wrote:
    tylko dodatkowy wentylator na chłodzenie silnika silniki

Może być ale nie koniecznie .
    Akrzy74 wrote:
    A ja proponuje odczytać dane z tabliczki znamionowej, bo racjonalną decyzję podejmować można tylko wtedy, kiedy się posiada dostateczny zasób informacji.

I to jest najlepsza odpowiedź .
    Tym urządzenie jest zapewne Tachograf ,bo te tokarki je miały . Ale puki brak zbliżenia na tabliczkę to tu można pisać i pisać.
    Bardzo przepraszam ale po trzeciej już wersji to się rozweseliłem .
    Jeśli ktoś czuje się urażony to można usunąć post .
  • Level 21  
    Witam --Panie Krzysztofie Reszka proszę sprawdzić co kto napisał bo Ja nie napisałem o żadnym silniku prądu stałego kilka razy wyciągałem ten silnik z tokarki SV18r tos celakowice bardzo niewygodnie i jak pisałem wcześniej był to silnik nawet poznaje na zdjęciu od wentylatora silnika głównego no chyba ze jakies inne to cudo i bardzo podobne ale wątpie dziękuje
    Tuning Marek wrote:
    Witam --Panie Krzysztofie Reszka proszę sprawdzić co kto napisał

Przepraszam jakiś chochlik techniczny , to nie zamierzone .
    Tuning Marek wrote:
    i jak pisałem wcześniej był to silnik nawet poznaje na zdjęciu od wentylatora silnika głównego

Dlatego tą wersję też dopuszczam , o czym pisałem . Widziałem schematy tokarki TOS i tam była prądnica tachometryczna , ale różne mogą być wersje. Dlatego takie zgadywanie .
  • Level 21  
    Witam prądnice tacho były np; w dłutownicach OHA!6B TOS Celakowice ale były mniejszych gabarytów i połączone mieszkiem z wałem a tu widze po prostu zwykły sinik klatkowy małej mocy a za obudową jest propela która chłodziła silnik główny --dziekuje
  • Moderator of HydePark/Cars
    Krzysztofie, między tachografem (stosowanym m/n w autach wagi ciężkiej), a tachometrem jest zasadnicza różnica.
    arturavs wrote:
    Krzysztofie, między tachografem

Sory przejęzyczenie tu się poprawiłem ;
    Krzysztof Reszka wrote:
    i tam była prądnica tachometryczna
  • User removed account  
    zbysek75 wrote:
    Podałeś wycinek schematu do TOS SV18RD

Tak jest to ta tokarka, ale czy to z niej te cudo na zdjęciu ? Różne przeróbki maszyn i urządzeń na tym forum już widzieliśmy nic mnie nie zdziwi. I zawsze szkoda że ktoś takie słabe zdjęcia i brak opisu do tego daje bo przecież widać jest tabliczka znamionowa .
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Proszę powstrzymać się od udzielania odpowiedzi do czasu, aż autor poda co jest napisane na tabliczce znamionowej!