Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozawór do wody zamykanie awaryjne

Rodmano80 11 Maj 2015 09:12 8676 32
    grzecho
    Poziom 14  
    Faktycznie nie powiedzieliśmy o ważnej sprawie-ciśnieniu.Większość armatury jest na 10 bar
    a gorszej jakości na 6 bar .Ja wybudowałem dom w dołku i ciśnienie przekraczało często
    10 bar (waha się w zależności od poboru wody). Zamontowałem reduktor ciśnienia
    dobrej jakości ograniczając je do 4 bar i nie mam kłopotu z osprzętem (4 lata odpukać bez problemu).

Dodano po 1 [minuty]:

Faktycznie nie powiedzieliśmy o ważnej sprawie-ciśnieniu.Większość armatury jest na 10 bar
    a gorszej jakości na 6 bar .Ja wybudowałem dom w dołku i ciśnienie przekraczało często
    10 bar (waha się w zależności od poboru wody). Zamontowałem reduktor ciśnienia
    dobrej jakości ograniczając je do 4 bar i nie mam kłopotu z osprzętem (4 lata odpukać bez problemu).
  • MetalworkMetalwork
    bezum1
    Poziom 23  
    Witam !
    Nauczony przykrym doświadczeniem postanowiłem też zabezpieczyć się przed ewentualnym zalaniem. Mój pomysł jest prosty i jak do tej pory zdaje egzamin. Zakupiłem zawór 3/4 cala kulowy zamykany elektrycznie ( silnik). Silnik sterowany jest za pomocą dwukanałowego odbiornika radiowego sterowanego pilotem. Cały układ zasilany jest napięciem 12 V poprzez zasilacz sieciowy. Wychodząc z domu lub wyjeżdżając na dłuższy czas zamykam zawór za pomocą pilota , po powrocie wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie i zawór ponownie się otwiera . W stanie otwarcia czy zamknięcia sam odbiornik pobiera tylko parę miliamper , w trakcie pracy silnika około 45 miliamper. Zabezpieczając się przed ewentualnym brakiem napięcia w sieci zamontowałem zasilanie awaryjne z baterii 9 V która w zupełności wystarczy do załączenia lub wyłączenia dopływu wody. W przyszłości planuję rozbudowę układu o czujniki wilgoci umieszczone w newralgicznych miejscach które też będą komunikowały się z odbiornikiem drogą radiową. Całość rozwiązania przedstawiam na zdjęciach.
    Elektrozawór do wody zamykanie awaryjne Elektrozawór do wody zamykanie awaryjne Elektrozawór do wody zamykanie awaryjne Elektrozawór do wody zamykanie awaryjne