Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka Atlas Copco GA15 VSD - bieg jałowy -ustawienie

08 Maj 2015 20:40 1548 4
  • Poziom 21  
    Witam

Nadszedł dzień na wymianę śrubówki- i oto jest przybyła ładna śliczna - duża

Podłączona odpalona ciśnienie zał i wył ustawione - i .... po osiągnięciu ciśnienia wyłączenia wchodzi w tryb jałowy
    W innym temacie wyczytałem że tak ma być, ok ... ale pytanie nr 1

O co chodzi z tym trybem jałowym ?- sprężarka nie pompuje ale jednak prąd ciągnie - prawda ? Na falowniku widnieje 56 Hz i obroty 1050 - więc coś tam pobiera

jest jakieś uzasadnienie tego stanu ?

pytanie nr 2
    Gdzie się reguluje czas biegu jałowego ?

póki co to sam nie wiem ile chodzi na jałowym bo instalacja przy ciśnieniu 10 bar okazała się nieco .. dziurawa :) więc po naładowaniu wyłączamy ją i lokalizujemy przecieki
    Poprzednia sprężarka ledwie zipie chyba właśnie z tego powodu , ale jakoś cholera nikomu nie przyszło do bani sprawdzić szczelność instalacji
    A tak przy okazji szukam firmy która wyremontuje Cremersa w okolicach Trójmiasta
  • Poziom 43  
    Odopwiedzi masz na forum i w instrukcji obsługi. Źle robisz żewyłączasz awaryjnie. Zamknij zawór
  • Poziom 21  
    Nie wyłączam awaryjnie ( grzybkiem ) ale normalnie przyciskiem

instrukcję mam ale po niemiecku - ściągnąłem po angielsku ale nie da się przetłumaczyć a takiego angielskiego to nie bardzo rozumiem więc stąd pytanie co to ten bieg jałowy i po co ?

piszesz że jest na forum - a mógłbyś dać sznurek bo przeczytałem chyba wszystkie posty z atlas copco i jakoś słabo kumaty jestem albo co

to chyba po to że jeśli sprężarka chodzi bez zbiornika akumulacyjnego - np przy piaskowaniu i rozbiór jest tak duży że następowałoby załączanie co chwila - czy tak ?

jeśli mam zbiornik 2 m3 i ciśnienia zał 6 i wył 8 bar a rozbiór powietrza trwa około 15-20 minut to czy ten bieg jałowy jest konieczny ?

teraz jestem po szczegółowych obserwacjach i jest tak że bieg jałowy jest ustawiony na 2 minuty i silnik się wyłącza ale np wentylator sobie chłodzi wymienniki - cwane to to
    tragedii nie ma z tym prądem
    zaraz po podłączeniu nieco się przestraszyłem bo szczerze mówiąc nie było czasu przysiąść do obserwacji :)

ale nurtuje mnie to pytanie jak na wstępie :cry:
  • Poziom 43  
    Każdy rozruch to najgorszy możliwy stan dla sprężarki. Dlatego się go ogranicza. Po pracy sprężarka musi się przechłodzić po to jest bieg jałowy. W tym czasie oczekuje na pobór powietrza i standartowo to jest 5 minut. Jak nie ma to się wyłącza. Dodatkowo w sterowniku ma zapisane że maksymalnie może się wyłączyć 6 razy na godzinę. Jak to nastąpi to już się nie wyłączy do końca rozpoczętej godziny.
  • Poziom 21  
    po dłuższym czasie zdecydowałem aby nic nie ingerować - skoro producent tak ustawił to tak ma być a prądu to aż tak wiele na jałowym nie ciągnie
    dzięki za informacje