Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BOJLER GAZOWY Ariston 80 l - Zapalanie przy użyciu zaworu gazowego

Nstan 08 May 2015 21:41 33618 5
 • #1
  Nstan
  Level 31  
  Według instrukcji aby zapalić należy:
  1. Przekręcić pokrętło (1) z pozycji •(=zgaszone)
  na pozycję * (=pilot)

  2. Wcisnąć całkowicie pokrętło(1) i trzymając
  je wciśnięte przez około 20 sekund, zapalić
  płomyk przy pomocy zapalniczki
  lub zapalnika piezoelektrycznego (6) w
  zależności od modelu.

  3. Przekręcić pokrętło (1) z pozycji zapalania
  płomyka na wskaźnik odpowiadający
  wybranej temperaturze, od 1 do 7

  I w tym momencie jest zawsze problem z przekręceniem pokrętła w lewo na żądaną pozycję od 1 do 7.Pokrętło jest zablokowane w lewo a gdy przekręcimy w prawo to gaśnie świeczka. Tej termy używam sporadycznie tylko gdy przyjedzie więcej osób i jest potrzebna druga łazienka. Od początku jest z tym podgrzewaczem problem z zapaleniem gazu. Czy jest to wada fabryczna czy może większość ma z tym problem w czasie uruchomienia po przerwie.
 • #2
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Po prostu urządzenie kwalifikuje się do przeglądu i konserwacji. Zaproś serwisanta na czyszczonko.
 • #3
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Przekręcamy wówczas gdy: 1-odczekamy na * 20÷30 sek., 2-puszczamy i zaglądamy przez wizjer że dalej pilot się pali, 3-następnie przekręcamy pokrętło na wyznaczony zakres np. 3-4. Żadnych gwałtownych ruchów, nic na siłę. Może być oczywiście problem z wielkością pilota i niedogrzaniem termopary ale generalnie ten bojler gazowy się nie psuje. Przez nieumiejętne kręcenie możemy uszkodzić plastykowe prowadnicę zaworu gazowego albo popychać elektromagnesu może się przycinać i nie odbijać...Zalecana duża ostrożność; niejeden klient miał już pokaleczone ręce, opalone brwi a jeden instalator wylądował w szpitalu bo ktoś wykręcił wcześniej dyszę główną palnika. Czas wyłączenia elektromagnesu 30÷60sek. Dlatego próby zapłonu należy dokonywać w pewnych odstępach i zawsze startować od kropki.
 • #4
  izabela113
  Level 1  
  Mi też się nie odpalił był Pan z serwisu przeczyscił chodził piec dwa dni. Syn się kąpał i nagle piec tak strzelił masakra taki huk a potem straszny hałas szybko odłączyłem gaz zaworem 😭Teraz czekam na serwis gazowy
 • #5
  ROWE
  Level 34  
  Nstan wrote:
  Od początku jest z tym podgrzewaczem problem z zapaleniem gazu. Czy jest to wada fabryczna czy może większość ma z tym problem w czasie uruchomienia po przerwie.


  Elektromagnes zaworu gazu jest do regeneracji. Część ruchoma względem stałej elektromagnesu musi być idealnie czysta i przylegająca.
  Gdy po czasie tak nie jest, to są trudności w zazbrojeniu elektrozaworu, nawet po 30 s. Łapie tylko losowo.
 • #6
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Jeżeli urządzenie strzeliło-wybuchło w trakcie pracy jest to bardzo niepokojące i groźne. Czy armatura gazowa jest szczelna? Czy podłączenia są szczelne ? Czy konserwator-serwisant jest osobą odpowiedzialną z uprawnieniami ? Zabezpieczeń nie wolno omijać a ruchome części krzywki i popychacz muszą być sprawne....