Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skuter La souris 50QT-15 nie odpala gdy mało paliwa

08 Maj 2015 21:44 1668 13
 • Poziom 11  
  Witam kupiłem skuter z dziwną usterką nie znam się na tym a w sieci nic nie znalazłem,więc zapytam doświadczonych a więc skuter nie dopala ani na kopa ani na rozrusznik kiedy w baku jest mało paliwa na ''oko'' około 2 litry kiedy się doleje choćby litr skuter odpala bez problemu można jechać aż będzie mało paliwa jednak kiedy zejdzie poniżej tej ''granicy'' skuter już nie odpali.
  Drugie pytanie a raczej dwa to jak sobie poradzić z rdzą na chromowanych częściach o ile wydaje mi się,że nie będzie tak trudno usunąć ją z lekko zardzewiałych części o tyle uchwyt kierownicy jest już w złym stanie jak go zakonserwować? Oraz jak zakonserwować pordzewiałe części typu tłumik i zawieszenie skuter często stał na dworze.
  Teraz ostatnie pytanie skuter ma 3 lata przejechane ok 5000km warto sobie nim głowę zawracać?
  Jeszcze do czego służy ten gumowy wężyk który jest zatkany? skuter La souris 50QT-15 nie odpala gdy mało paliwa skuter La souris 50QT-15 nie odpala gdy mało paliwa skuter La souris 50QT-15 nie odpala gdy mało paliwa skuter La souris 50QT-15 nie odpala gdy mało paliwa skuter La souris 50QT-15 nie odpala gdy mało paliwa skuter La souris 50QT-15 nie odpala gdy mało paliwa skuter La souris 50QT-15 nie odpala gdy mało paliwa skuter La souris 50QT-15 nie odpala gdy mało paliwa
 • Poziom 27  
  Trzeba wyjąć zawór z baku i sprawdzić czy nie ma w nim śmieci, ew. przepłukać. Co do rdzy spróbuj CIF-em. Z rdzą w chińczyku nie wygrasz, one rdzewieją nawet w sklepie zanim znajdą klienta.
 • Poziom 11  
  Dzięki za pomoc, wiesz może do czego służy ten zatkany wężyk?
 • Poziom 1  
 • Poziom 11  
  U mnie jest to samo, jak w baku mam paliwo do jakiejś granicy jest ok, a jeśli ma już mniej, to trzeba dolać, wydaje mi się, że to normalne.
 • Poziom 11  
  Ale już przy 2 litrach a zbiornik ma 5.
  Próbowałeś może naprawiać?
 • Poziom 35  
  Zdemontuj kranik, może mieć tzw. "rezerwę" i zatkany filtr siatkowy w poz. "rezerwa". Zdarza się to, gdy zbiornik jest brudny, a użytkownik jeździ przeważnie z większą ilością paliwa.
 • Poziom 27  
  Tłumik zdemontuj, oczyść z rdzy (polecam wiertarkę ze szczotką drucianą) i pomaluj czarną farbą żaroodporną. Tą zardzewiałą osłonę wyczyść papierem ściernym drobnoziarnistym i wypoleruj. Jak nie będzie padać to powinno być ok.
 • Poziom 11  
  Dziś zdementowałem bak wykręciłem pływak i kranik bak przemyłem było dużo brudu, ale teraz nie wiem czy nie uszkodziłem kraniku ponieważ wchodzą od niego dwa wężyki, jeden do gaźnika drugi do powietrza i ten do powietrza był zatkany? Odetkał się dopiero po przedmuchaniu ,ale czy oby na pewno tak miało być?
  Ja wiem że pytania są śmieszne ale nigdy nie miałem skutera do pracy zawsze jeździłem autem ale bez sensu kiedy jest ciepło jeździć autem a zaoszczędzi się do tego jeszcze.
 • Poziom 27  
  Przedmuchiwałeś sam wężyk , czy razem z zaworem? Jeżeli z zaworem to powinien się uszkodzić. Po montażu sprawdza się go następująco: po wlaniu paliwa do baku nie powinno wylatywać paliwo żadnym wężykiem, przy wytworzeniu podciśnienia (zassaniu) w wężyku od powietrza, drugim popłynie paliwo,
 • Poziom 11  
  Uszkodziłem kranik,kupie nowy ale teraz mam jeszcze problem czy to jest silnik 2 czy 4t? Wlewa pod siedzeniem się tylko paliwo zbiornik oleju jest u dołu pod silnikiem była właścicielka nie wie jaki olej się wlewa.Oleju juz praktycznie nie ma tak jak płynu hamulcowego.
 • Poziom 35  
  Kolego masz skuter z silnikiem 4T, a więc "lejesz" tylko czyste paliwo. Zwróć uwagę na zegary, przecież nie ma w nich kontrolki dot. oleju (w kształcie oliwiarki), a 2T mają taką kontrolkę. Jako właściciel musisz o tym pamiętać, jak i o kontroli poziomu oleju silnikowego. Jeśli jesteś pewien, że gaźnik masz ok.,to sprawdź jeszcze luzy zaworowe w silniku, lub zleć to komuś znającemu się na tym.
  Dużo informacji na ten temat znajduje się na forach internetowych.
 • Poziom 11  
  To mój pierwszy skuter dlatego tak mało wiem. Poprzednia właścicielka właściwie nic o nim nie wie oprócz tego że jeździ:-)

  Dziś doszedł nowy kranik po wymianie jest dobrze odpala jak jest mało paliwa.
  Teraz kolejny już ostatni problem, nie ma przednich świateł ani kierunków brak też podświetlania licznika nie włącza się też kontrolka zapalonych świateł, tylnie światła są kierunki i stop jest kiedy się włączy tylny hamulec,
  Żarówki są dobre połączenia te pierwsze od świateł są ok, dalej nie sprawdzałem instalacji nie niem od czego zacząć.
  Wszystko to sprawdzam przy wyłączonym skuterze.
 • Poziom 27  
  Światło w reflektorze jest zasilane z cewek magneta a wiec silnik musi pracować , kierunki natomiast zasila akumulator. Sprawdź napięcie na żółtym przewodzie regulatora, zasila ono żarówkę przednia( V~), jeżeli jest to dalej włącznik świateł i przełącznik zmiany długie -krótkie. W kierunkach zasilanie na przerywaczu (V-) a potem sam przerywacz.