Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schaub Lorenz LT22-310DRB - Brak zasilania matrycy

oskmar 08 May 2015 22:07 1644 8
    oskmar
    Level 13  
    Witam, dostałem takowy wynalazek z zaznaczeniem od klienta że jak do się go zrobić do 40 eur. to się zgadza na naprawę, zresztą mniejsza o to jakie wymagania maja grecy bo większość z tych ich wymagań jest wzięta z kosmosu, ale do rzeczy w telewizorze stwierdziłem brak treści obrazu fonia prawidłowa, jest tylko na biało podświetlony panel w uw telewizorze zastosowano LG Display LC220WE1 na którym stwierdziłem brak napięcia zasilania na module logiki, na module zasilacza GRUNDIG XST194-1 V-0 zauważyłem wybulone trzy kondensatory C2007 1000μF 16V i dwa C2081 i C2013 oba po 470μF 10V po wymianie tych kondensatorów w dalszym ciągu nie mam zasilania na module logiki.
    Mainboard zastosowany w tym TV to BEKO XZT190R-3 V0
    Mam dwa pytania do kolegów związanych z zasilaniem logiki tej matrycy mianowicie jakim ona jest zasilana napięciem 5V czy 12V i drugie pytanie czy można można by było zrobić taki numer i zasilić tą logikę z pominięciem Mainboard bezpośrednia z zasilacza bo podejrzewam że brak zasilania logiki jest właśnie w uszkodzeniu Mainboard, i gdybym wiedział jakie ta matryca ma zasilanie to mógłbym poeksperymentować z jej zasileniem z pominięciem płyty głównej.
    lisek
    Service technician RTV
    Link_ datasheet LC220WE1-TL_ 5V

Poczytaj Link_ min. podano z T-con
    Co do braku zasilania patrz ostatnie piny " pseudo T-con" przy matrycy
    - może bezpiecznik , może polowy na wejśćiu

Chyba jakiś miernik posiadasz?!

Main Link_ cena £24.00
    * na ebay taniej
    Quote:
    BEKO ELEKTRONIK XZT190R-3 V0
    NEC upD61115GM
    RAM D2516AETA-6B-E
    scaler MST7286-LF
    Flash EN25F40
    24C32W1
    CXD1968BR

Service Mode: MENU 9301
    Zasilacz poniżej i poczytaj Link_ to z forum Elektroda
    oskmar
    Level 13  
    Dziękuje bardzo za informacje też właśnie znalazłem w necie że ten typ matrycy ma zasilanie 5V, i jutro spróbuję podłączyć to zasilanie do logiki bezpośrednio z zasilacza i zobaczę na rezultaty, czy ten eksperyment coś da i pojawi się obraz.
    mirex
    Level 43  
    oskmar wrote:
    i jutro spróbuję podłączyć to zasilanie do logiki bezpośrednio z zasilacza i zobaczę na rezultaty, czy ten eksperyment coś da i pojawi się obraz.

A w jakim celu?? Po co te eksperymenty?
    Albo to napięcie jest z płyty głównej, albo go nie ma. Jeśli nie ma, to trzeba naprawić main, a nie kombinować z zewnętrznymi zasilaczami. I szkód przy okazji jeszcze narobić. ;)

Przecież sprawdzenie, czy płyta uszkodziła się na skutek przeciążenia, jest proste. Chyba. ;)

Piętnaście sekund w internecie wystarczy, aby się dowiedzieć, że XZT190R to chassis Beko/Grundig SH i SM. A serwisówek tego w bród.
    Również w naszej bazie https://www.elektroda.pl/rtvforum/schematy.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8148554#8148554
    Są tam również wszystkie zasilacze stosowane z tymi płytami.
    oskmar
    Level 13  
    W jakim celu te eksperymenty już tłumaczę, mianowicie żeby w jak najszybszy najprostszy i zarazem najtańszy sposób dowiedzieć się czy po podpięciu zasilania na logikę wszystko będzie OK. a dopiero wtedy ewentualnie szukać braku napięcia zasilania logiki z main, ba za 40 eur. jak sobie wielce zażyczył właściciel to nie chce mi się siedzieć nie wiadomo ile i naprawiać main, bo mam na utrzymaniu dom i rodzinę.
    oskmar
    Level 13  
    Po podłączeniu zasilania +5V z zasilacza laboratoryjnego do modułu logiki 6870S-0606C pobór prądu wynosi ponad 1,2A i bardzo grzeje się na tej zintegrowanej logice układ MAX17077 tak ze logika i main w tym TV jest do naprawy, czyli naprawa nie opłacalna ja w każdym bądź razie za 40 eur. takiej naprawy się nie podejmę a właścicielowi telewizora i tak mu na nim nie zależy.
    lisek
    Service technician RTV
    Tam na tej logice / * innych zbudowanych w oparciu o ten układ Max17077 (brak datasheet) nic innego się nie uszkadzało jak:
    - dławik (jak sprawna na niej imp. prostokątne amplitudy ok. 15-18V)
    - diody w powielaczu napiecia
    - czasem ceramiczny kondensator
    *mało kiedy sam IC , patrz np. Link
    oskmar
    Level 13  
    Właściciel telewizora zrezygnował z naprawy jak mu opisałem jakie problemy ma jego TV, bo ma aż trzy pierwszy problem który naprawiłem na samym początku to wybulone kondensatory w zasilaczu i to właśnie coś o nich wspominał jak mi przyniósł tv że tak mu powiedzieli w jednym z serwisów przez telefon objawy jakie im opisał wskazują na uszkodzone kondensatory w zasilaczu i naprawa nie powinna przekroczyć 30 eur. takich mamy jasnowidzów w greckich serwisach, ale jak mu powiedziałem ze problem jeszcze jest na płycie głównej i logice to zrezygnował z naprawy no i dla mnie lepiej.