Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z WiFi TD-W8960N V4 - wysokie pingi, niskie transfery, neostrada 10mb

08 Maj 2015 22:13 717 2
  • Poziom 2  
    Witam, jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem, a raczej użytkownikiem, internetu Neostrada 10mb. Wynajmuje pokój w domku jednorodzinnym, gdzie modem (TP-Link TD-W8960N V4) stoi na piętrze, a z wifi korzystam na parterze (sieciówka usb TL-WN821N). Wszyscy użytkownicy korzystają wyłącznie z połączenia bezprzewodowego (kilka laptopów, smartfonów).

Problem polega na tym, że w miejscu gdzie odbieram sygnał połączenie jest niestabilne, sygnał jest słaby, prędkości wahają się od 1-3mb/s na dowloadzie, na uploadzie zazwyczaj koło 0.9mb, czyli up ok, zgodnie z umową. Obecnie nawet korzystanie z przeglądarki jest uciążliwe. YT ledwo co się ładuje, o grach multiplayer nawet nie wspominam.

W modemie wymieniłem anteny z podstawowych 5 dBi na 8dBi, oczywiście TP-Linka. Jak się pewnie domyślacie- nie nie pomogło.

Jestem laikiem w sprawach internetu. Zgłębiłem jedynie podstawową widzę z tej tematyki, potrzebną świadomemu użytkownikowi.

Stąd moja wizyta na forum i prośba do bardziej obytych użytkowników o opinie na temat samego łącza, jak i konfiguracji. Co można zmienić, co poprawić aby bardziej komfortowo korzystać z internetu w tym pakiecie i konfiguracji sprzętowej?

Niżej screeny:
    2.98Mb/s na 10 (12?)- szału nie ma. Wykres wygląda jak profil hardokorwego, pagórkowatego etapu wyścigu kolarskiego- góra dół, góra dół.

Po kablu wygląda to zdecydowanie lepiej, chociaż szału i tak nie ma, bo prędkości wahają się między 6-10Mb/s. Niepokoją mnie bardzo duże zakłócenia na linii.
    Problem z WiFi TD-W8960N V4 - wysokie pingi, niskie transfery, neostrada 10mb Problem z WiFi TD-W8960N V4 - wysokie pingi, niskie transfery, neostrada 10mb Problem z WiFi TD-W8960N V4 - wysokie pingi, niskie transfery, neostrada 10mb Problem z WiFi TD-W8960N V4 - wysokie pingi, niskie transfery, neostrada 10mb

Dodatkowo przy poruszaniu się po menu modemu często wyskakuje mi podobny error, czego to może być przyczyna?

Pomiary z inSSIDer'a:
    Problem z WiFi TD-W8960N V4 - wysokie pingi, niskie transfery, neostrada 10mb Problem z WiFi TD-W8960N V4 - wysokie pingi, niskie transfery, neostrada 10mb
    Z góry mówię, że zmiana kanału nie pomaga.

Pomiar z 22:45:

I tak to mniej więcej się kształtuje. Przez 90% czasu jest totalna lipa, ale trafiają się takie chwilowe happyhour, że internet śmiga jak śmigać powinien. Ruch w sieci i parametry identiko jak wyżej.
  • Poziom 17  
    Ile masz kreseczek na mocy sygnału w laptopach?
  • Poziom 2  
    W zasadzie to się dynamicznie zmienia. Od 1 do 5. Położenie urządzenia, które odbiera sygnał, modemu, anten- identyczne, a siła sygnału zmienna.