Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo CEM2130PV niebieski pas po prawej

09 Maj 2015 02:47 543 2
  • Poziom 15  
    Witam.

Wiem że ten TV to w sumie zabytek ale klientowi bardzo zależy na naprawie. A więc po kolei. TV trafił do mnie z objawem szumu w głośniku po włączeniu. Ustawał po ok. 5 minutach. Jak się wyłączyło i zaraz włączyło ponownie to szumu nie było. Jako że TV od 20-paru lat nie naprawiany postanowiłem zabrać się za pojemności wyjściowe. Jak wymieniać to wymieniać... wymieniłem wszystko co było na wyjściach razem z 100uF/160V i 22uF/250V. Po wymianie szumu brak, fonia OK ale coś się stało z obrazem. Mam wąski (ok 1cm) niebieski pas po prawej. Szerokość się nie zmienia z czasem. Jest i na kablówce i na AV. Obraz nie zwężony. Regulacja położenia obrazu w poziomie nic nie daje (tzn obraz się przesuwa a pasek nie). Teraz doszły jeszcze dziwne pozaginane niebieskie paski (czasem są, czasem nie ma) widoczne zwłaszcza na niebieskim kolorze. Proszę o podpowiedzi co robić może ktoś z Kolegów miał do czynienia z czymś takim. Nie mam aż takiego doświadczenia w TV kineskopowych.

Pozdrawiam.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 17  
    Jak odbiornik ma tyle lat, to też należałoby poprawić luty na płycie no i sprawdzić napięcia.
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedź. Luty były obejrzane i poprawione kilka elementów niemalże luźnych (okolice trafa WN i zasilacza). Napięcia w normie brak tętnień. Coś mi się wydaje że coś podgrzałem poprawiając luty... Dzisiaj postaram się wrzucić fotkę tego co się dzieje jak wrócę do domu. Płyta nie reaguje na opukiwanie ani wygrzewanie.