Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung yamaha sony i hd5500s - jak to wszystko podlacyć

amcora2 09 Maj 2015 11:42 1206 4
  • #1 09 Maj 2015 11:42
    amcora2
    Poziom 9  

Witam serdecznie, pisze bo nie mogę tego ogarnąć.
    Zacznę od wymienienia sprzętu:

Telewizor: SAMSUNG UE48H6640SL
    Amplituner: YAMAHA RX-V475
    DEKODER SAT: Cyfrowy polsat HD5500s
    Konsola: SONY PLAYSTATION 3

Gdy korzystałem z telewizji DVB-t Sprawa była prosta, antena w telewizor, kablem HDMI ARC/w samsungu/ i HDMI do ampli w WEJŚCIE OUT. Sterowanie HDMI Włączone, Odpalałem tv amplituner się sam odpalał wszystko pięknie. Uruchomiłem konsole, telewizor sam się przełączył na hdmi pięknie i cacy.
    Teraz gdy mam tej dekoder jest masakra.
    Na początku podłączyłem go tak:
    DEKODER HDMI => AMPLITUNER HDMI wejście 2 => Z AMPLI HDMI 1 opisane jako OUT => telewizor HDMI i ARC.
    Dźwięk był obraz był ale nie działało sterowanie po hdmi i sprzęty się same nie wyłączały, to myślę podłącze inaczej i zrobiłem tak:
    DEKODER po HDMI do telewizora do WEJŚCIE HDMI STB a z telewizora HDMI w gnieździe ARC do AMPLITUNERA HDMI OUT z ARC.
    i akcja jest taka że nie ma dźwięku, jedno urządzenie nie steruje drugim, nie mam pojęcia co jest.
    Jak to wszystko połączyć?
    Czy tylko złącze hdmi steruje urządzeniami czy każde? Do tej pory myślałem że ARC odpowiada też za sterowanie urządzeniami ale może się mylę.
    Zależy mi na tym TELEWIZOR i KINO się wzajemnie wyłączały i włączały, dekoder z tego co wiem nie ma tej opcji to przeboleje.

0 4
  • #2 09 Maj 2015 12:19
    grubs
    Poziom 32  

ARC służy do przesłania dźwięku z tv do ampli bez użycia dodatkowego kabla. Pierwotnie przesyłasz dźwięk i obraz kablem hdmi z ampli do tv a tutaj dźwięk idzie w drugą stronę. Inne sprzęty podłączasz do wejść hdmi w ampli. Arc w tym wypadku przyda się do przesłania dźwięku z pen drive podłączonego do tv lub aplikacji smart. Do samej kontroli nie trzeba włączać arc ale musisz uruchomić anynet +.

0
  • #3 09 Maj 2015 13:56
    amcora2
    Poziom 9  

Tak też zrobiłem ale pojawia się problem, nie działa sterowanie przez hdmi tzn. wyłączam telewizor a ampli chodzi, wynika to pewnie z tego że aby oglądać telewizje z dekodera podłączonego do ampli muszę ustawić w tv HDMI1. Gdy natomiast włączam telewizor i dekoder to ampli przełącza się na dźwięk z arc czyli na ampli pojawia się ADUIO, muszę ampli przełączyć na HDMI2, bo tam jest DEKODER, a telewizor na HDMI1 z TV, masakra. Muszę spać z 3 pilotami.
    Podłączyłem dekoder do TELEWIZORA, na tv wybieram HDMI 1, HDMI 2 ma arc i nim telewizor jest podpięty do AMPLITUNERA, obraz jest ale dzwięku na ampli nie ma :(
    Dodatkowo tedy wyskakuje błąd opcji anynet+ a gdy zwiększam głośności pilotem do TV to zwiększa się na AMPLI, nie kumem tego niby nie działa a działa. MASAKRA.
    MOŻE KTOŚ MA JAKĄŚ SOLUCJĘ bez KABLI TOSLINK/optycznych/ i innch typu scart

0
  • #4 09 Maj 2015 14:22
    Polon_us
    Poziom 40  

amcora2 napisał:
    MOŻE KTOŚ MA JAKĄŚ SOLUCJĘ bez KABLI TOSLINK/optycznych/ i innch typu scart

Niestety, nie ma żadnej "solucji", hyh ...

Ale mógłbym zasugerować koledze przywrócenie fabrycznych ustawień w telewizorze i wzmacniaczu. Na czas tego przywracania proszę rozłączyć kabel HDMI między nimi. A po wykonaniu tego "reset" połączyć najprzód telewizor i wzmacniacz wg instrukcji. Mam tu na myśli m.in. gniazdo HDMI w telewizorze przeznaczone do ARC, Anynet+, w wzmacniaczu HDMI-CEC, itd.

Jak już to będzie działało, tzn. ten ARC, to dekoder podłączyć do telewizora, nie do wzmacniacza. I tylko przełączać wejścia w telewizorze.

0
  • #5 09 Maj 2015 14:35
    amcora2
    Poziom 9  

ARC działa w momencie gdy podpięta jest antena dvbt a source ustawiony na tv, gdy przełączę na HDMI1 gdzie wpięty jest dekoder lipa, nie wiem czy nie kupie modułu CI+ ehh

0