Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Żelazko Philips GC9246/02 - Po chwili działania wyłacza się

autoabi 09 May 2015 17:14 5940 7
 • #1
  autoabi
  Level 10  
  Po rozgrzaniu żelazko chwilę pracuje. Dość głośno działa generator pary.

  Gdy jest naciskany przycisk wyrzucania pary przygasa podświetlenie przycisku Power.

  Po kilku naciśnięciach i chwili pracy pary żelazko wyłącza się.
 • #2
  CZŁEK PROSTY
  Level 9  
  Wyczyścić według instrukcji. Jaka woda jest używana . U mnie pisało zwykła z kranu .Miałem podobne objawy i czyszczenie krok po kroku pomogło.A nie chciałbyś widzieć ile syfu wyleciało . 3 czyszczenia i żelazko śmiga jak nowe. A teraz czyszcze raz na 2 miesiące.
 • #3
  autoabi
  Level 10  
  Czy czyszczenia masz na myśli odkamienianie ?
 • #4
  CZŁEK PROSTY
  Level 9  
  Dokładnie tak. I trzeba robić jak piszą. Ja dodatkowo filtr wrzucam do roztworu woda cytryna lub kwasek cytrynowy. Po długim nie czyszczeniu moje żelazko dopiero po 3 razie zaczęło wrzucać parę z całym syfem.
 • #5
  autoabi
  Level 10  
  Filtr po wyciągnięciu przypomina skręcony kawałek metalu. Woda raczej mleczna z niewielka ilością kamienia.
 • #6
  CZŁEK PROSTY
  Level 9  
  A jak to poznałeś że mało kamienia? U mnie woda jest krystalicznie przezroczysta a żelazko zawalone. Wiem są normy . Pamiętaj jednak że w wodzie występują metale i inne związki których nie widać. Zrób parę razy czyszczenie. Tym bardziej że nie posiada to żelazko funkcji samo czyszczenia . Jeśli nie pomoże to chyba tylko serwis. Z tego co poczytałem to ma kilka systemów zabezpieczających.
 • #7
  nioop

  Home appliances specialist
  A ja sądząc po opisie w pierwszej kolejności pofatygował bym się i wymienił wszystkie kondensatory na płytce elektronicznej..
  Naturalnie rzecz biorąc dokładnie też odkamienić - I tu uczulam - Zadnym octem, kwaskiem czy bananami , wykosztować się i kupić w Tesco za 1,20zł zwykły odkamieniacz..
 • #8
  CZŁEK PROSTY
  Level 9  
  Pisałem o filtrze a nie żelazku. Najpierpierw sie robi rzeczy najprostsze a później sie kombinuje. Wiele osób wogóle nie czyta instrukcji tylko sprawdzają funkcje i wio. Nie jestem fachmanem tylko doradzam z swoich doświadczeń.