Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Praca] >>> Tłumaczenie diy, artykułów, newsów dla elektroda

gulson 09 Maj 2015 18:43 28095 2
 • 1. Szukam osoby zainteresowanej odnajdywaniem i opracowywaniem nowych pojawiających się modułów elektronicznych do różnych platform programistycznych np. Arduino lub mini komputerów typu Raspberry.

  2. Szukam osoby, która chciałaby odnajdywać i opracowywać układy elektroniczne - rozwiązanie układowe (schematy opisy) z zagranicznych stron czy publikacji.

  3. Szukam osoby, która chciałaby odnajdywać i opracowywać konstrukcje DIY (zrób to sam) z zagranicznych stron.

  4. Osoba, która chciałaby publikować szeroko pojęte nowinki technologiczne z dziedziny elektroniki, robotyki, 3d printing, drony, kickstarter, wydarzenia, zloty. Na podstawie przesyłanych linków i źródeł.

  5. Osoba z znajomością języka rosyjskiego, która chciałaby tłumaczyć najciekawsze dyskusje i materiały z stron rosyjskich.

  Wybierz punkt, który Tobie odpowiada. Mile widziane inne propozycje związane tematycznie z elektroda.pl za duże większe wynagrodzenie np. kursy Arduino, Rasberry, testy modułów do Arduino, recenzje modułów, długie artykuły, własne konstrukcje.

  Potrzebne umiejętności:
  - sprawne posługiwanie się siecią internet (przeglądarka, wyszukiwarki, subskrypcja hashtagów twitter, subskrypcja grup facebook)
  - dobra znajomość wybranego języka obcego w stopniu zapewniającym bezbłędne rozumienie i tłumaczenie artykułów
  - umiejętność wstawiania obrazków oraz treści na forum elektroda.pl
  - umiejętność łatwego wypowiadania się na piśmie

  Zadania:
  - poszukiwanie artykułów związanych z zaproponowanymi dziedzinami: arduino, raspberry, robotyka, 3d printing, drony, diy elektronika, elektroniczne układy, elektronika rozwiązania, rozwiązania z kickstarter, treści popularnonaukowe, historia elektronika czy kartka z kalendarza dla elektronika. Podaję również źródła i propozycje materiałów. Samemu sobie wybierasz, co Ci się podoba.
  - wstawienie na samym początku treści wiadomości miniaturki zdjęcia
  - opisanie własnymi słowami wyszukanej treści, mile widziane podparte swoim technicznym doświadczeniami lub dodatkowymi informacjami
  - wstawienie dodatkowych zdjęć lub schematów (jeżeli takie występują)
  - zamieszczenie linku do źródeł

  Możliwości:
  - praca zdalna w dowolnym czasie
  - możliwość wypromowania własnej osoby, Twoja twórczość jest dostępna bezpłatnie dla setek tysięcy osób.
  - wynagrodzenie adekwatne do obycia z elektroniką, w przypadku zwykłych tłumaczeń na podstawie zewnętrznych materiałów minimum ~20zł netto za każde 1800 znaków, a w przypadku samodzielnego tworzenia treści nawet do 100zł netto..

  Zainteresowane osoby proszę o wysłanie na PW przykładowego jednego tłumaczenia.

  Współpracujemy z kilkoma redaktorami, zawsze wynagrodzenie na czas, nigdy nie były stwarzane żadne problemy.

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  gulson
  Administrator Systemowy
  Offline 
  Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
  gulson napisał 18732 postów o ocenie 1704, pomógł 64 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2001 roku.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #2
  jaqba
  Poziom 10  
  Witam.
  Zaciekawiła mnie taka propozycja pracy. Z rosyjskiego byłem jakby nie było prymusem, co prawda lata 80-te :-), śledzę sobie np. prawie codziennie forum cqham.ru. Może coś poszukam tam u nich o DIY i wrzucę na PW po przetłumaczeniu na "nasze". Mam też pewien problem, nie potrafię mianowicie dołaczyć do mojego posta w konkursie DIY pliku wsadowego (hex) a szkoda. Dałem sobie jakoś radę ze schematem bo przerobiłem go z Protela na jpg.
  Pozdrawiam jaqba.
 • #3
  gulson
  Administrator Systemowy
  jaqba napisał:
  Zaciekawiła mnie taka propozycja pracy. Z rosyjskiego byłem jakby nie było prymusem, co prawda lata 80-te :-), śledzę sobie np. prawie codziennie forum cqham.ru. Może coś poszukam tam u nich o DIY i wrzucę na PW po przetłumaczeniu na "nasze".

  Super. Ja uważam, że nasi sąsiedzi z wschodu robią czasami niesamowite rzeczy :) Problem jest język, bo jednak teraz wszędzie angielski panuje.

  jaqba napisał:
  Mam też pewien problem, nie potrafię mianowicie dołaczyć do mojego posta w konkursie DIY pliku wsadowego (hex) a szkoda. Dałem sobie jakoś radę ze schematem bo przerobiłem go z Protela na jpg.

  Może po prostu skompresować do zip? Zapisuję, aby zezwolić bezpośrednio na ładowanie plików hex.