Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton 450 - kosiarka dymi i i wyrzuca olej z tłumika

kulawikm 09 Maj 2015 21:45 8190 4
  • #1 09 Maj 2015 21:45
    kulawikm
    Poziom 10  

Witam,
    opiszę mój przypadek, może ktoś miał podobnie i coś podpowie.
    Kosiarka już parę lat ma, w tamtym sezonie zaczęła nierówno pracować. Wymieniłem membranę i sprężynki, wyczyściłem i działała jak nowa.
    W tym sezonie - 1 koszenie - wszystko OK.
    Wymiana oleju i koszenie - wszystko OK.
    2 koszenie - wyjeździłem benzynę do końca i odstawiłem kosiarkę - wszystko było OK.
    Dziś zalałem benzynki i próbuję odpalić - coś się blokowało przy ciągnięciu za linkę. Pokręciłem za nóż, rozruszałem i odpaliłem. Po chwili zaczęła kopcić (tak jak po przechyleniu na bok ale przechylana nie była). Kopcenie nie ustaje i dodatkowo wyrzuca olej przez wydech. Świeca mokra - wyczyściłem świecę i przedmuchałem cylinder. Wyczyściłem filtr powietrza.
    Kolejne odpalenie - zaraz po odpaleniu nie dymi a po chwili zaczyna dymić coraz bardziej i bardziej i wyrzuca olej. Poza tym pracuje równo i mocy nie straciła.
    Co może być przyczyną i co sprawdzić dalej? Od czego zacząć?

11 4
  • #2 07 Maj 2016 10:21
    Tomaszek_29
    Poziom 10  

Witam,
    czy udało się odnaleźć przyczynę?
    Mam ten sam problem....
    Pozdrawiam

2
  • #3 07 Maj 2016 13:44
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Naiprawdopodobniej zużyte pierścienie, być może uszkodzona gładź cylindra...

2
  • #4 15 Maj 2016 10:04
    kulawikm
    Poziom 10  

Hej,
    u mnie w tamtym roku skończyło się na rozebraniu silnika. Nic nie stwierdziłem. Poskładałem na nowych uszczelkach. Pierścionki i cylinder OK.
    Uruchomiłem i było ok, kosiarka chodzi do teraz. Najprawdopodobniej przyczyną było to, że w jakiś sposób olej dostał się do tłumika i tam się wypalał. Może było wlane oleju ponad stan??

1
  • #5 15 Maj 2016 10:13
    wojtek1234321
    Poziom 31  

kulawikm napisał:
    Może było wlane oleju ponad stan??

Albo kosiarka podczas czyszczenia przechylona nie tak jak trzeba i naleciało oleju w nieodpowiednie miejsca... :D

2