Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer/VSX609rds - Brak DolbyDigital w Cyfra Plus

didotom 10 Maj 2015 11:46 984 8
  • #1 10 Maj 2015 11:46
    didotom
    Poziom 16  

Czy może ktoś mi doradzić, przeglądnąłem forum ale nie znalazłem odpowiedzi,

posiadam Amplituner Pioneer vsx 609 rds z obsługą dolby digital 5.1,
    podłączyłem tuner cyfra+ sagemcom DSI83 złączem coaxal z amplitunerem,
    w ustawieniach tunera mam ustawione AC3
    (niestety nie ma tak opcji DolbyDigital mimo, że na stronie ncplus piszą tak:

'Umożliwia przesłanie dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1. W tym przypadku opcja Dolby Digital w menu dekodera (zakładka USTAWIENIA → TELEWIZOR) powinna być ustawiona na „TAK”'

1. czyli w związku z tym, że w tunerze jest AC3 dlatego nie uaktywnia się DolbyDigital na amplitunerze, mimo, że w opisie filmu piszą, że jest nadawy film w DD 5.1?

2. Jak zrobić aby uaktywnił się? Ewentualnie jaki model tunera zakupić aby był DD 5.1?

3. Podłączyłem też komputer złączem COAXAL do amplitunera ustawiłem gdzie sie dało w kodekach DD 5.1, muzyczna karta to wbudowana na płycie asusa P5Q SE2,
    włączyłem youtube test DD5.1 ale też nie działają tylne głośniki, czy muzyczna karta mus być specjalna z obsługą DD5.1?

4. Podłączyłem Play Station 3 kablem optycznym do amplitunera ustawiłem 5.1 DD, test z YOUTUBE na psx też nie zadziałał z dzwiękiem DD5.1, gry też nie za bardzo, amplituner nie rozpoznaje DD 5.1, dlaczego?

Gdzie jest problem?

pozdrawiam

0 8
  • #2 10 Maj 2015 16:08
    romeok01
    Poziom 35  

Ja testuje DD 5.1 na kanale National Geographic HD.

Po podłączeniu i wybraniu odpowiedniego wejścia na wyświetlaczu mamy tak

Należy na pilocie wcisnąć RECEIVER, a później znaczek DD jak na zdjęciu niżej

Wtedy na wyświetlaczu pojawi się czerwony napis DD DIGITAL i wtedy działa w pełnym DD 5.1.

0
  • #3 10 Maj 2015 20:10
    didotom
    Poziom 16  

romeok01 napisał:
    Ja testuje DD 5.1 na kanale National Geographic HD.

Po podłączeniu i wybraniu odpowiedniego wejścia na wyświetlaczu mamy tak

Należy na pilocie wcisnąć RECEIVER, a później znaczek DD jak na zdjęciu niżej

Wtedy na wyświetlaczu pojawi się czerwony napis DD DIGITAL i wtedy działa w pełnym DD 5.1.

A jaki masz model tego pioneera?

Czy w głośnikach z tyłu graci ci coś?

Bo mi gra ale tylko jak włączę pro-logic ale to nie jest wówczas dolby 5.1 zastanawiam sie czy on ma dolby 5.1 czy samo digidal dolby?

Na tym co opisałeś wykrywa mi DD niestety nie gra nic w tylnich głośnikach i nie mam tego znaczka czerwonego.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Maj 2015 06:15
    romeok01
    Poziom 35  

Ja mam też Pioneer VSX-609RDS.

Jak Ci się nie pokazuje czerwony znaczek DD DIGITAL, to znaczy, że do amplitunera nie idzie sygnał DD 5.1.

Tylko jak będzie dostarczony taki sygnał, to wtedy pojawia się ten znaczek.

W dekoderze satelitarnym sygnał nie może być ustawiony jako PCM.

Ja mam dekoder Dreambox 800 HD i sygnał idzie z wyjścia optycznego i testowałem na kanale National Geographic HD. Po odpowiednim ustawieniu dźwięku w dekoderze pokazuje się czerwony znaczek DD DIGITAL i grają wszystkie głośniki.

Amplituner fajnie rozdziela sygnał na wszystkie głośniki, w centralnym słychać dialogi, a w pozostałych otoczenie i efekty.

0
  • #5 11 Maj 2015 11:24
    didotom
    Poziom 16  

romeok01 napisał:
    Ja mam też Pioneer VSX-609RDS.

Jak Ci się nie pokazuje czerwony znaczek DD DIGITAL, to znaczy, że do amplitunera nie idzie sygnał DD 5.1.

Tylko jak będzie dostarczony taki sygnał, to wtedy pojawia się ten znaczek.

W dekoderze satelitarnym sygnał nie może być ustawiony jako PCM.

Ja mam dekoder Dreambox 800 HD i sygnał idzie z wyjścia optycznego i testowałem na kanale National Geographic HD. Po odpowiednim ustawieniu dźwięku w dekoderze pokazuje się czerwony znaczek DD DIGITAL i grają wszystkie głośniki.

Amplituner fajnie rozdziela sygnał na wszystkie głośniki, w centralnym słychać dialogi, a w pozostałych otoczenie i efekty.

Dzięki udało mi się ustawić tak jak opisałes wszystko, teraz gra jak należy, znaczek się pojawił, czyli nie muszę wymieniać amplitunera sprawdza się dosyć dobrze,

pozdrawiam

0
  • #6 12 Maj 2015 06:59
    romeok01
    Poziom 35  

Amplituner obsługuje też dźwięk DTS, na zdjęciu niżej widać znaczek DTS, który włączy się, gdy będziemy mieć dźwięk w tym formacie.

W internecie znajdziesz pliki audio w tym formacie.

Może gdzieś w internecie jest polska instrukcja do tego amplitunera.
    Ja kupowałem go dosyć dawno i nie pamiętam czy dostałem polską instrukcję, warto byłoby poczytać.

0
  • #7 13 Maj 2015 15:14
    didotom
    Poziom 16  

romeok01 napisał:
    Amplituner obsługuje też dźwięk DTS, na zdjęciu niżej widać znaczek DTS, który włączy się, gdy będziemy mieć dźwięk w tym formacie.

W internecie znajdziesz pliki audio w tym formacie.

Może gdzieś w internecie jest polska instrukcja do tego amplitunera.
    Ja kupowałem go dosyć dawno i nie pamiętam czy dostałem polską instrukcję, warto byłoby poczytać.

Tak masz rację obczaiłem już co prawda nie ma polskiej instrukcji, ale dosyć przejrzyście to było opisane w angielskiej,

teraz jeszcze męczę temat uzyskania dźwięku z komputera przez S/PDIF w Dolby Digital 5.1, z filmami mkv ponoć do zrealizowania przez wbudowaną kartę dźwiękowa w płycie głównej przez program Filter AC3 + ustawienie w odtwarzaczu DD5.1, ale z grami czy w samym windowsie to już z tego co doczytałem musi być karta dedykowana co obsługuje Dolby Digital Live.

pozdrawiam

0
  • #8 13 Maj 2015 15:55
    grubs
    Poziom 32  

Tak jest jak napisałeś ale komputer możesz połączyć analogowo (jeżeli wbudowana karta na płycie ma tyle wyjść) z wejściem multichannel w amplitunerze.

0
  • #9 18 Maj 2015 16:04
    didotom
    Poziom 16  

grubs napisał:
    Tak jest jak napisałeś ale komputer możesz połączyć analogowo (jeżeli wbudowana karta na płycie ma tyle wyjść) z wejściem multichannel w amplitunerze.

Tak też miałem podłączone, wcześniej jeszcze na 3x7m jac->chinch ale było tragicznie szumy charczenie, na krótkich w miare ok było

nie jestem melomanem ale kupiłem Sound Blaster Z i podłączyłem sprif do aplitunera
    następnie załączyłem DolbyDigital Live zainstalowałem kodek najnowszy K-Lite Codec Pack 11.1.0 i dopiero zaczął dekoder rozpoznawać DD 5.1 i DTS,

różnica jest spora jak dal mnie jeśli jeśli chodzi o jakość,

pozdrawiam
    D

0