Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baidu antywirus. Odinstalowywanie.

10 Maj 2015 14:55 6852 7
  • Poziom 7  
    Witam.
    Zainteresowany lekkością programu Baidu, postanowiłem około pół roku temu pobrać go i użytkować na co dzień.
    Już około tygodnia nie mogę nic z nim zrobić.
    Po włączeniu wyskakuje okienko(prawy górny róg) którego nie mogę zamknąć.
    Gdy nacisnę na ikonkę pojawia się nowe okienko na którym także nie mogę nic zrobić, mogę tylko je zamknąć.
    Gdy nacisnę na ikonkę prawym przyciskiem także pojawia się menu podręczne programu w którym także nie mogę nic zrobić.
    Próbowałem odinstalować ten program, zakończyć proces, lecz spotykam się z odmową dostępu lub wyświetleniem się pustego okna baidu.
    Zainstalowałem avg na wszelki wypadek bo Baidu raczej nie funkcjonuje.
    Jak odinstalować Baidu?
  • Poziom 2  
    Mam problem z tym programem wirusem czy czym to jest mianowicie przy pobieraniu czegoś tam pobrało mi się to nie zauważyłem "haczyka" i stało się tak komputer zaczoł mulić wyskoczyło mi na pulpicie mnóstwo programów które wszystkie zaczeły sie instalować uruchamiać i wśród nich był ten Baidu dodam że po chyba chińsku uruchomiłem antywirusa MSE skan pousuwałem wirusy potem ppanel sterowania i pousuwałem wszystkie programy które sie pobrały ale ten baidu nadal działał tylko ten jeden ;// szukałem w googlach znalazłem ten program advance system protector zainstalowałem skan znalazł mnóstwo wirusów i ten baidu ze 200 plików tego baidu pokazał klikam pierdzielny napis clean now i wyskakuje mi okienko żebym zakupił pełną wersje usunołem ten program "advense syystem..." i prubowałem ręcznie usunąć te baidu znalazłem ten shit w C:\Program Files\Baidu w panelu sterowania nie było go widać wiec zaznaczyłem folder naciskam usuń i wyskakuje mi okienko że nie mam uprawień robiłem to wszystko z konta administratora poszukałem i w plikach tego programu był plik deinstalacyjny uruchomiłem go i wyskakuje mi okienko wyboru z 2 przyciskami po chińsku prubowałem nie udało mi sie dokończyć deinstalacji pomocy!! co mam robić
  • Poziom 2  
    ADWcleanerem skanowałem system wczoraj w nocy wykrył co miał wykryć ale potem przeskanowałm jescze raz i wykrył pre plików tego baidu chciał je usunąć i jak to w adw restart uruchomił się ponownie znowu zrobiłem skan i znowu wykrył te same pliki zaraz przeskanuje tym MBAM i dam znać ;)
  • Poziom 2  
    Zakończyłem skanowanie, znalazł 130 malware i wykasował, ale baidu w dalszym ciągu jest i ma się dobrze. Nie można zatrzymać procesów tego programu, nie mogę go wykasować w panelu sterowania, nawet się nie pojawia ;/ Jest jakiś sposób żeby się tego pozbyć?

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Udało mi się to usunąć w taki sposób :
    1.przejście w tryb awaryjny przy starcie systemu [F8]
    2.zatrzymanie wszystkich procesów od baidu
    3.odszukałem Baidu po czym skasowałem
    4.skasowanie wszelkich pozostałości baidu z folderu roaming
    5.ponowne uruchomienie baidu pokonany :D

Moderowany przez dt1:

Linki do obrazków na zewnętrznym hostingu zostały usunięte. Proszę w przyszłości korzystać z tej instrukcji zamieszczania obrazków: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

• Poziom 7  
    Jeśli nie możesz usunąć pliku bo nie masz uprawnień to najlepiej zmienić nazwę pliku z tej usługi/procesu, zrestartować komputer i usunąć plik.
    Ja tak robiłem. ;)