Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki pistolet do piaskowania

10 Maj 2015 15:43 4449 7
  • Poziom 7  
    Chciałbym się poradzić jaki pistolet do piaskowania kupić do kompresora 50l 8bar.
    Taki kompresor posiadam:
    Spoiler:

Na allegro znalazłem taki pistolet i chciałbym wyczyścić nim ciągnik z farby i smarów w celu późniejszego pomalowania, nie wiem czy będzie się nadawał do takiej pracy.
    Spoiler:

Opis:
    Spoiler:
    CHARAKTERYSTYKA

Pistolet przeznaczony do usuwania ognisk korozji z wszelkiego rodzaju powierzchni stalowych, felg, elementów karoserii samochodowych, maszyn rolniczych, maszyn budowlanych itp. Zastosowany zbiornik umożliwia szybszą pracę.
    Pistolet pracuje z każdym ścierniwem: piasek, elektrokorund, mikro kulki szklane, śrut stalowy i żeliwny, żużel itp. Posiada dyszę 6,3mm.

ZASTOSOWANIE

Piaskowanie elementów stalowych
    Usuwanie korozji, starej łuszczącej farby
    Elewacji
    Matowienie szkła

Proszę o opinię.
  • Poziom 7  
    Chciałbym wypiaskować nim ursusa c 330 i z takich większych prac to raczej tyle. Głównie to był by używany do oczyszczenia małych elementów takich jak śruby.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Ja posiadam taki pistolet do piaskowania. Do tego używam dwóch sprężarek HS11 (od ursusa C330 ) i zbiornik 200l. Wydajności tego kompresora nigdy nie określałem ale nabicie beczki zajmuje ok 5 min. Z moich doświadczeń jest to za mała wydajność do tego urządzenia. Da się piaskować ale trzeba robić większe przerwy ( załadowanie pojemnika + chwila wytchnienia). Czyściłem tym maskę od ursusa C 328 (naliczone 7 warstw farby). Najpierw szlifierką kontową z tarczą z papierem ściernym, a potem poprawki tą piaskarką. Trochę się zeszło ale efekt zadowalający. Podsumowując pistolet do małych zabaw duło się schodzi przy piaskowaniu większych powierzchni. Najlepszy efekt przy użyciu piasku kwarcowego i ciśnieniu roboczym około 8 bar.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam.
    ursusa tym wypiaskować to raczej ciężko będzie, nie dość, że mała wydajność kompresora, a ten pistolet to wg mnie zabawka, która słabo czyści. Dużo lepsze są piaskarki syfonowe (można kupić na allegro niedużą, lub tak jak w moim przypadku zbudować własną) Lecz te piaskarki,nawet te małe potrzebują dużej wydajności powietrza, a co za tym idzie potrzebny jest dość spory kompresor. Taniej Cie wyniesie zawiezienie elementów do piaskowania. Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    A jeśli był by używany do małych rzeczy to warto taki kupić, z reszta nie dużo kosztuje[/tex]
  • Poziom 15  
    no właśnie jaka cena taka jakość.... jak ustawisz ciśnienie na 8 bar to powoli możesz coś zrobić ale naprawdę niewiele. Mam doświadczenie w tym temacie ponieważ piaskowałem i lakierowałem auta i tą zabawką korozji z wżerów nie usuniesz. A co do kompresora to za pieniądze które wydasz na kupienie gotowego to mógłbyś zbudować własny, który po pierwsze będzie lepszej jakości a po drugie w pełni naprawialny w przeciwieństwie do marketówek, które jak coś się popsuje to lądują na śmietniku. Sam kilka lat temu zbudowałem kompresor na sprężarce od stara i pracuje do dziś, a parę furek pomalowałem nim;)
  • Poziom 7  
    dzięki za pomoc wszystkim