Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

c# - Program sprawdzający i pobierający aktualizację

10 May 2015 16:29 765 2
  • Level 1  
    Witam, jako iż jestem początkujący nie wiem jak ugryźć temat.
    Zrobiłem aplikację okienkową, która ma uruchamiać konkretną grę i uruchamiać ją z różnymi modami.
    Problem w tym że do modów wychodzą aktualizację, i teraz rodzi się pytanie jak sprawić by "launcher do gry" sprawdzał czy pliki na serwerze ftp się zmieniły od ostatniego uruchomienia, i jeżeli tak to żeby pobrał tylko te które się zmieniły i podmienił je w plikach gry ? Najlepiej jakby wszystko automatycznie było robione.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 31  
    Musiałbyś przetrzymywać informację o wersjach pobranych/zainstalowanych plików i porównywać te wersje z tym, co jest na ftp. Albo zamiast wersji brać datę pliku - aktualizacja na ftp powinna tę datę zmienić. Do pobrania atrybutów możesz użyć klasy FtpWebRequest.
    Jeśli ustawisz Method na WebRequestMethods.Ftp.ListDirectory dostaniesz listę plików w katalogu, a za pomocą WebRequestMethods.Ftp.GetDateTimestamp możesz określić daty dodania plików. Alternatywnie WebRequestMethods.Ftp.ListDirectoryDetails zwróci zawartość od razu z detalami, które trzeba sobie wyciągnąć.