Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra H 2004 1.7cdti, kontrolka ładowania

10 Maj 2015 17:35 1572 10
  • Poziom 6  
    witam
    w astrze z 2004 z motorem 1.7cdti występuje problem ładowania , po przejechaniu od 4km , do 50 km (wydaje mi się że to zależy od temperatury) zapala się kontrolka ładowania , po zgaszeniu auta kontrolka gaśnie po czym znów po krótkim czasie zapala się .Nawet jak kontrolka się świeci to miernik pokazuje 14V , trochę spada jak zapalę światła itp.,
    Do tego dziś zaczęły skakać obroty tzn, w mieście na czerwonym świetle raz jest 900 , a na kolejnych nawet do 1100 i trochę nie równa praca (skacząca skazówka co dwa trzy milimetry) , dodam że alternator wymieniony na nowy około 5 miesięcy temu , wcześniej takie same objawy , wymiana pomogła ale teraz znów problem powrócił , wczoraj mechanik wszystko sprawdził i nie mógł zlokalizować przyczyny , może ktoś coś wie i podpowie

pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • Moderator Samochody
    Sprawdzić instalacje na ciągłość szczególnie w wiązce pod akumulatorem.

Zrobić diagnostykę komputerową, bo wygląda na to że ECU nie ma kontroli na ładowaniem.

Słaba kondycja akumulatora, w połączeniu z elektrohydraulicznym wspomaganiem, skutecznie wykańcza alternatory, jeden po drugim.
  • Poziom 6  
    * Komputer nie pokazał błędu , akumulator był wymieniany półtora roku temu , z tym że był rozładowany do cna (przy pierwszej awarii )

dzięki za podpowiedź
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 34  
    Jak alternator nowy to tylko chinol,chyba ze nowy stary ze szrotu.W obydwu przypadkach i tak stawiam na aletrnator.
  • Poziom 6  
    *Niestety nie wiem jaki to alternator , zamówiony u belga przez mechanika nie miałem wglądu w to z resztą i tak się nie znam i na co miałbym zwrócić uwagę , cena około 300e
  • Moderator Samochody
    A nie możesz jechać do mechanika i reklamować usługę?
  • Poziom 6  
    Tak zrobiłem po czym stwierdził że wszystko jest ok i nie ma pojęcia co to może być , Alternator dobry , komputer nic nie wykrywa itp.
    Dla tego też chcę się was poradzić

pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    Jak świeci się kontrolka ładowania to albo w ECU silnika albo w PCM lub BCM musi być błąd, nie ma innej opcji.

Wygląda na to że Twój fachowiec Cie zbywa.

Te 14V które masz w instalacji jest to wartość "awaryjna" sterownik jej nie kontroluje.
  • Poziom 6  
    A czy regulator napięcia jest razem z alternatorem ?

No cóż odstawie znów mu auto i będę go mulał by zajął nim się tak jak trzeba

dzięki
  • Poziom 6  
    W piątek auto zaprowadzone do garażu (mechanika ) odebrane w sobotę -mój magik (mechanik) stwierdza że wszystko gra - opisane wszystko wyżej , w niedziele podjechałem na obiad i wróciłem do domu ok 10km oczywiście kontrolka zapaliła się , w poniedziałek rano wyjeżdżam do pracy , coś ciężko zakręcił rozrusznik i mignęła mi kontrolka ABS :) przejechałem 200 metrów i zaczęły wszystkie kontrolki świecić , by po chwili zgasnąć na amen wraz ze wskazówkami :) oraz wspomaganiem , obroty na 1100 i całe szczęście że padło pod domem jedno skrzyżowanie i pod mieszkaniem , telefon laweta - koszta :) Magik wyjmuje alternator i oddaje na gwarancji (oczywiście wszystko do wieczora ogarnięte będzie ) we wtorek nie wyrobił się bo coś .. środa rano do odebrania , dzwonie po pracy i słyszę już miałem do Ciebie dzwonić , problem jest - alternator wymieniony ale dalej zapala się kontrolka do 20 ogarnę , - dzwonie 22uga - no właśnie wszystko po kolei sprawdzam wszystkie kable i itp.- tylko że auto w piątek w tym celu było prowadzone :/ kocham życie , tylko czasem ręce opadają - może jakieś pomysły ? - ziemia ?
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Jesteś w Belgii,nie w polsce.Tam magicy nie zagłębiają sie tak w zagadki jak my w pl,tam sie wymienia pół samochodu albo oddaje na złom stąd problem z naprawą.
    Jak alternator masz ok tj inny problem w tym samochodzie a to oznacza ze musisz zaprowadzic ten pojazd do innego zakładu.