Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2250 - Powtarzający/odbijający się wydruk

10 Maj 2015 18:25 1206 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Po zakupie zamiennika drukarka drukowała jak powinna przez ok 1-2 miesiące (łącznie ok 200stron wydruku) po czym wydruk zaczął się odbijać.
    Drukarka Samsung ML-2250N. Foto wydruku poniżej:

Czy to wina tonera ? Toner jest z wałkiem OPC więc chyba może być przyczyną.
    Nie mam innego na sprawdzenie więc nie wiem czy inwestować w nowy.

Bardzo proszę o sugestie
  • Poziom 15  
    Wygląda na toner, ten sam tekst pojawia się co obrót bębna. Listwa czyszcząca OPC nie zbiera.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Wyłącz drukarkę podczas wydruku tak by utknęła przed piecem. Jeżeli obraz się powtarza przed utrwaleniem to wina bębna, jeżeli po to wina utrwalania, oklejony wałek gorący. Można się pobawić i obliczyć obwód bębna obrazowego. Mierząc powtarzalność obrazu przenoszonego będziesz miał odpowiedź. Średnica teflonu utrwalacza jest podobna do średnicy bębna więc trzeba przeliczyć dokładnie.
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
    Zgodnie z zaleceniami - wyłączyłem drukarkę podczas wydruku zanim kartka doszła do pieca.
    Druk schodzi pod palcem a na bębnie zostały ślady tonera (z poprzedniego obrotu).

Wobec tego mieliście rację co do tonera/bębna.

Próbowałem przeczyścić wszystkie piny toner-drukarka ale bez efektu.
    Czy jest metoda aby naprawić przypadłość "problemu z odprowadzeniem ładunków z bębna" ? Czy tylko wymiana tonera wchodzi w grę ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zastosowałem się do przedstawionej instrukcji, co prawda po rozłożeniu nic szczególnego nie zwróciło mojej uwagi jednak po dokonaniu nazwijmy to 'konserwacji' i złożeniu tonera problem ustąpił.

Bardzo dziękuję za cenne rady i poświęcony czas.