Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie telewizor do 3000PLN?

11 Maj 2015 07:31 1392 21
  • Poziom 10  
    Jeśli to możliwe to po za linkami prosił bym o kilka słów.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3.5x5,5m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3.5 - 5m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Max 3os.

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Również bokiem.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Będzie wisiał na dłuższej ścianie.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Okno jest na krótszej ścianie a TV będzie wisiał na dłuższej ale tak, że słońce nie będzie padało na TV

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Plazma Panasonica 37" - P37X10E

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Na pewno coś a'la Smart TV - zależy mi na aplikacjach typu YT, player tvn etc więc również WiFi potrzebne. 3D nie jest konieczne ale jak będzie to nie będę narzekał. Ale jak coś to z miłą chęcią zrezygnuje dla lepszej jakości TV. Na pewno też chcę 4K no chyba że przekonacie mnie na full HD.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Antena DVB-T oraz TV cablowa wiec DVB-C wiec i moduł dostępowy by się przydał bo jeśli chciał bym korzystać z kablówki to musze mieć kartę dekodujacą no i muszę mieć w co ją włożyć. Kiedyś gdzieś widziałem TV że tylko samą kartę się wkłada. Nie jest to konieczne i też mogę z tego zrezygnować bo głównym odbiornikiem do oglądania telewizji będzie dekoder sat podłączony po HDMI.

10 .Jakie urządzenia?
    Dekoder z wgranym systemem Enigma2.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Praktycznie 20h :) ogólnie u mnie tv prawie tyle pracuje ale nie zawsze.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Raczej błyszczącą. Na matowej ie podoba mi się obraz. Zresztą teraz już jest bardzo mało matryc matowych a jak są to w jakiś starych modelach.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Większość HD.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak. Ale nie do przeglądania stron. Bardziej po aplikacjach typu ipla, TVN player, YT etc.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Mam xboxa 360 i czasem w coś się gra :)

16. Preferencje co do marki?
    Chyba LG teraz robi najlepsze TV. Samsunga raczej nie chce ze względu na bardzo słabą jakość serwisu i olewanie klientów. Nie wiem jak inni producenci. Panasonic już plazm nie robi a to naprawdę dobre TV były.

17. Preferencje co do wielkości?
    42" mniejszego nie chce. Myślę że max w moim przypadku będzie 45", 49" już raczej za duży jak na tak mały pokój.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    W samsungach słaba jakość matryc. Kąt widzenia jest słaby. Sugeruje się tym co widziałem na ekspozycjach w sklepach.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Nie ma znaczenia.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3000PLN ale zawsze jakieś tam 500PLN można dołożyć :)

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Na tym się nie znam a co do 3D to wspomniałem wyżej.

Z góry dziękuję.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Cześć, sam stoję przed dylematem co kupić aby było dobrze. Ten temat już śledzę od 3-4 miesięcy. Było dużo kandydatów do wyboru, które by zamieszkały ze mną ale coraz bardziej jestem za Sony W8 Series KDL50W828 na pewno zapytasz się dla czego: http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd...05b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/ to przemówiło do mnie, aby wybrać ten model nie inny.

jak na razie to znalazłem najtaniej w tym sklepie http://www.agito.pl/telewizor-sony-50-le..._campaign=wszystkie&utm_content=11451025 -----3,229zł
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Philips 47PFS7109 - coś pomiędzy 45, a 49 cali :). Do tego ambilight i bardzo niski input lag - bardzo przydatny przy grach.
  • Poziom 10  
    Hmmm. Philips jakościowo jest ok?
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Mariano11 napisał:
    Philips 47PFS7109 - coś pomiędzy 45, a 49 cali :). Do tego ambilight i bardzo niski input lag - bardzo przydatny przy grach.

Ale nie ma 4K
  • Poziom 26  
    Przy odległości z jakiej będziesz oglądał i tak nie zobaczysz różnicy pomiędzy Full HD a 4K. 4K to tylko rozdzielczość, a nowy standard Ultra HD to również udoskonalenia jak HDR czy szersza paleta barw, które będą miały dopiero najwyższe modele na 2015. Tak więc obecny zakup 4K nie jest żadnym zabezpieczeniem na przyszłość.
    http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html

Piszesz, że będziesz oglądać również pod kątem - pytanie jak dużym? W zależności od tego można zawęzić pole poszukiwań do TV na jednym typie matrycy. Różnice pomiędzy matrycami http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Jeśłi jednak upierasz się przy 4K, stosunkowo tanim i sensownym rozwiązaniem jest na przykład Panasonic AX630: http://hdtvpolska.com/topic/33755-test-panasonic-55-ax630-ultra-hd-4k-tx-55ax630/?p=340825

Ze swojej strony sugerowałbym większy TV Full HD, w Twoim budżecie kupisz spokojnie dobre 55cali, które nie będzie na pewno zbyt duże na odległość jaką wpisałeś.
  • Poziom 10  
    Odległość w lini prostej to jakieś 3.2m pod kątem się zwiększa - wiadomo. Narysowalem sobie na ścianie mniej więcej 49" i wydaje się kolosalny.

Jeszcze jedna sprawa. Chce kupić TV w sklepie euro.com.pl gdyż zakup miał by być na raty 0% więc prosiłbym o podawanie konkretnych modeli z oferty w/w sklepu. Dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    LOCOLOCO napisał:
    A to jest extra pomysł.
    Dla członków forum masz specjalna ofertę i kalibrację gratis.

Jaka oferta i jaka kalibracja?
  • Poziom 26  
    PFS7509 jest też całkiem ciekawą propozycją, jeśli uważasz, że w Twoich warunkach lepiej sprawdzi się TV na matrycy IPS.

Polecam test PFS7509: http://hdtvpolska.com/topic/33189-test-philips-47pfs750912-seria-7500-7509-na-2014-rok/

Zaś w kwestii kalibracji zdecydowanie przeczytaj artykuł: http://hdtvpolska.com/topic/35068-czym-jest-p...na-kalibracja-telewizora-projektora-monitora/
  • Poziom 10  
    TV juz kupiłem. Szkoda że nie wiedziałem wcześniej o tej promocji. Jutro TV już będzie u mnie. Czy znacie jakąś firmę która zajmuje się kalibracja w okolicach Puław?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    No i mam. TV w porównaniu wielkości z moim starym Panasem 37" wcale nie wydaje się jakiś olbrzymi. Ogólnie TV ok. Narazie moje oko musi przyzwyczaić się do IPSa z plazmy. Różnica moim okiem jest zauważalna na minus dla IPSa ale tego nie dało się uniknąć.

Dziękuję wszystkim za pokierowanie mnie na tego Philipsa.
  • Poziom 28  
    Będzie Ci służył ten Philips przez długie lata :).
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    LOCOLOCO napisał:
    No i pamiętaj tylko o kalibracji.

Kalibrację już mam. Dziękuję.
  • Poziom 16  
    djmarco83 napisał:
    No i mam. TV w porównaniu wielkości z moim starym Panasem 37" wcale nie wydaje się jakiś olbrzymi. Ogólnie TV ok. Narazie moje oko musi przyzwyczaić się do IPSa z plazmy. Różnica moim okiem jest zauważalna na minus dla IPSa ale tego nie dało się uniknąć.

Dziękuję wszystkim za pokierowanie mnie na tego Philipsa.

Bardzo dobrze kolego, że zrezygnowałeś z tego 4K za 3000, to raczej nie skończyłoby się dobrze jeśli ten telewizor ma Ci służyć przez długie lata. Też mam Philipsa z ambilightem i jestem z niego mega zadowolony.
  • Poziom 1