Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS51D6900 + Pianocraft mcr 750 - brak dźwięku

repah 11 Maj 2015 09:34 612 2
 • #1 11 Maj 2015 09:34
  repah
  Poziom 2  

  Witam, mam mały problem z podłączeniem tych dwóch urządzeń (jak w temacie) wydaje mi się, że jest to spowodowane brakiem wejścia HDMI ARC w telewizorze, nie mogę przesłać dźwięku z telewizora na kolumny Pianocrafta, wole zapytać zanim zwrócę sprzęt do sklepu, czy dobrze myślę ? Czy jest jakiś inny sposób by połączyć te dwa urządzenia ? jakaś przejściówka ? Proszę o pomoc. I jeszcze jedno pytanko, czy w związku z brakiem wejścia HDMI ARC jest możliwy przesłanie dźwięku z telewizora (to jest jakiś standard ?) na kolumny jakiejkolwiek wieży czy to tylko wymysł Yamahy ?

  0 2
 • Mitronik
 • #2 11 Maj 2015 10:14
  grubs
  Poziom 32  

  Brak ARC w tv uniemożliwia przesłanie dźwięku z TV do wieży kablem HDMI.
  Możesz użyć kabla mini jack na 2 chinch łącząc wyjście słuchawkowe w TV z wejściem aux w wieży. Spowoduje to prawdopodobnie wyciszenie głośników w TV.
  TV ma wyjście optyczne więc z takim wejściem najlepiej mieć sprzęt grający jeżeli wyjście słuchawkowe (jakość i komfort) nie będą cię satysfakcjonować.
  Oczywiście ma to sens jeżeli korzystasz z wewnętrznego tunera TV (ewentualnie źródło odtwarzane przez usb TV ale tu chyba można z wieży skorzystać). Jeżeli źródłem obrazu jest np. zewnętrzny dekoder to warto rozważyć jego bezpośrednie podłączenie do wieży.

  1
 • Mitronik
 • #3 11 Maj 2015 11:33
  repah
  Poziom 2  

  Dziękuję bardzo, mam nadzieję, że się uda połączyć.

  0