Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet proxy - wlasny proxy na VPS

11 Maj 2015 10:24 1947 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Mieszkam zagranica i chcialbym zalozyc polski proxy do wlasnego uzytku.

Znalazlem w necie taki mini poradnik:

Krok 1.
    Wykupić VPS zlokalizowany w Polsce (musi mieć polskie IP)

Krok 2.

Łączymy się z tym VPS za pomocą SSH jako root
    Krok 3.
    Instalujemy Squid za pomocą poniższych poleceń (polecenia dla systemu CentOS):

yum update
    yum install squid

Krok 3.
    Konfiguracja:
    Kopiujemy standardowy plik konfiguracyjny jako .bak:

sudo mv /etc/squid/squid.conf /etc/squid/squid.conf.bak

Teraz tworzymy nowy plik

nano /etc/squid/squid.conf

I w pusty oknie, które nam się pojawi wklejamy poniższą konfigurację :
    #początek konfiguracji
    http_port 3355 #ten port powinismy sami sobie zdefiniować jaki chcemy
    visible_hostname jakas.domena
    cache_effective_user squid squid
    acl all src 0.0.0.0/0.0.0.0
    acl localnet src 192.168.1.0/255.255.255.0
    http_access allow all
    header_access Via deny all
    forwarded-for delete
    header_access Forwarded-For deny all
    header_access X-Forwarded-For deny all
    #koniec konfiguracji
    teraz tylko Ctrl+X i mamy zapisany nowy config.
    (konfiguracja ta jest w pełni otwarta i każdy kto zna IP tego VPS i powyższy port może korzystać z tego Proxy, jak ktoś chce sobie zabezpieczyć hasłami odyłam do google)

Krok 4.
    Uruchamianie
    Polecenia:
    chkconfig squid on
    /etc/init.d/squid start

Jeżeli wszystko poszło dobrze powinniśmy dostać informację, że działa.

Czy ktos moze mi doradzic z jakiego uslugodawcy VPS warto skorzystac?
    I czy na ich serwerze bede mogl zrobic powyzsze ustawienia?

Dziekuje z gory za pomoc,

koze
  • Poziom 9  
    askr dzieki za info i za linka. Swojego wlasnego poxy chce postawic poniewaz w pracy mam zablokowany dostep w moim wlasnym programie z ktorego musze sie laczyc do serwera w Polsce.

Program ten posiada opcje na wpisanie polskiego proxy oraz portu. Jest tez opcja wpisania uzytkownika oraz hasla jesli takie jest.

Wiem o tym ze sa strony udostepniajace polskie proxy za darmo. Korzystam z nich tylko ze proxy te czesto sie zmieniaja oraz co najgorsze podczas korzystania z programu przestaja dzialac i oczywiscie polaczenie mojego programu zostaje przerwane.

I stad moje pytanie jak to postawic sobie swoje wlasne polskie proxy do mojego wlasnego uzytku.

Nie do konca rozumiem Twojego wniosku ze zrobie sobie jakas krzywde bo skoro teraz i tak z tego korzystam i do tej pory bez zrobienia sobie krzywdy to dlaczego mialoby to wygladac inaczej?

Rozumiem ze po postawieniu sobie swojego VPS bede mial swoj adres proxy, ustawie sobie uzytkownika i haslo i proxy bedzie dla mnie dzialalo 365 dni w roku 24h na dobe.

Z tego co sie orientuje to cenowo nie sa do olbrzymie koszta. Chyba ze jestem w bledzie?

Rozumiem tez ze stawiam sobie proxy raz i bedzie one dostepne bezproblemowo caly czas?

Z gory dziekuje za wytumaczenie tematu i pozdrawiam,

koze
  • Poziom 35  
    A doszukasz w sieci jak zabezpieczyc squida hasłem, jak zabezpieczyć cały serwer przed włamaniami itp?
    Niezabezpieczone (lub słabo) proxy to idealne narzędzie dla każdego, kto chce robić coś niezbyt legalnego. On na broii a cała wina spadnie na Ciebie.
    Najlepszym rozwiązaniem dlanCiebie byłoby wykupienie komercyjnego vpn-a w Polsce.
  • Poziom 9  
    tylko zeby uzywac VPN musze go uruchomic na PC. Niestety jest to nie do przeskoczenia w moim przypadku.
  • Poziom 35