Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka pralka ładowana od góry

al41 11 May 2015 10:25 3636 8
    al41
    Level 10  
    Poszukuję bezawaryjnej pralki. W miarę cicha. Mam starego WIRPOOLA a ze 15 lat i czas na wymianę.
    Myślałem o takich;
    Whirlpool AWE 73360P
    Electrolux EWT1266TLW.
    Co sądzicie.
    Pozdrawiam Darek.
    Czy te pralki mają wymienne łożyska
    A może jakaś inna.
  • Helpful post
    agdrtv.info
    Level 14  
    Electrolux sprawdzona opcja - możesz przeczytać naszą recenzję tego modelu.

Zarówno Whirlpool jak i Electrolux mają wymienne ułożyskowania.
    al41
    Level 10  
    A taka Candy EVO GT 13062D3-S.
    Jak sądzicie, dostęp części, łatwość naprawy.
  • Helpful post
    agdrtv.info
    Level 14  
    Jak chcesz dobrą seriwsowalną pralkę to nie kombinuj. Electrolux albo Whirlpool będzie zdecydowanie lepszą opcją.
    al41
    Level 10  
    Kupiona Electrolux EWT1266TLW.
    Będzie w środę zobaczymy i odpiszę co to za dziwo.
    al41
    Level 10  
    No i po 2 latkach łożysko padło. Wymiana nie bardzo skomplikowana, ale urwałem śrubę mocującą koło pasowe. Wiercenie gwintowanie śruba 7mm.
    Komplet 85zł.
    anu1973
    Level 10  
    Czy można prosić o informację, czy pralki ładowane od góry Elektroluxa (zakładam, że Zanussi i AEG,też, bo to bliźniacze firmy chyba na tych samych częściach) i Whirlpoola wciąż mają wymienne łożyska? (Ewentualnie czy dotyczy to również ładowanego od góry Whirlpoola 7 kg. Ten model ma wyraźnie szerszy bęben i być może ze względów konstrukcyjnych musieli zastosować inne łożyska).

W Euro Agd powiedzieli mi, że obecnie wszystkie pralki mają łożyska niewymienne, a wyjątkiem są tylko niektóre pralki LG ładowane od przodu.
    r103
    Level 32  
    Electrolux-Aeg ładowane od góry jak najbardziej mają wymienialne łożyska i to w sposób łatwy - całego takiego kawałka plastiku (to zielone) z łożyskiem w środku, taki ich patent:

Jaka pralka ładowana od góry