Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ineo 250 / Konica 250 - Blokada wydruku przez dokumenty,joblist "copier wai

biernus 11 Maj 2015 10:53 609 5
  • #1 11 Maj 2015 10:53
    biernus
    Poziom 9  

Zaczęło się od tego, że ktoś/coś wydrukował i urządzenie w JOB -> JOB LIST -> PRINT złapało jakiś dokument ze statusem: "Copier waiting" - drukarka go nie wydrukowała i nie drukuje kolejnych wysyłanych na drukarkę:

- sprawdzenie na panelu urządzenia czy w liście zadań jest jakiś dokument - BRAK - lista czysta
    - wyczyszczenie buforów wydruków z końcówek, które mogły coś drukować
    - restart urządzenia w tym odpięcie od sieci elektrycznej na kilka minut
    - dopiero restart urządzenia z przycisku pod klapką z prawej strony panela LCD (dokument ulega usunięciu lecz po ponownej próbie wydruku jakiegokolwiek dokumentu z jakiejkolwiek końcówki sytuacja się powtarza i dokument blokuje drukowanie - status Copier waiting)

Czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić?

0 5
  • #2 11 Maj 2015 21:48
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Sprawdź czy nie padła Ci płytka pamieci drukarki na płycie głównej . Już 2 takie przypadki przerabiałem ...

C.

0
  • #3 11 Maj 2015 22:04
    biernus
    Poziom 9  

copyman napisał:
    Sprawdź czy nie padła Ci płytka pamieci drukarki na płycie głównej . Już 2 takie przypadki przerabiałem ...

C.

Napiszesz 2 zdania jak to mozna sprawdzić?
    Dodam, że kserowanie działa natomiast skanowanie - do maila działa ale do BOX-ów na dysk - nie działa. Może jakiś problem z dyskiem? Ma swoje lata może jakiś 'bad-dzik' i się wysypuje?

0
  • #4 11 Maj 2015 22:19
    jacekc3
    Poziom 20  

Miałem przypadek ,że kopiarka nie mogła wydrukować dokumentu w formacie pdf.
    Przy próbie wydruku kopiarka resetowała się .
    Plik tem blokował kopiarkę . Może to ten przypadek. Aby to sprawdzić ustaw w kopiarce inny aders IP i w jednym komputerze zmień adres IP w sterowniku dla tej kopiarki i wydrukuj coś.
    Jeżeli wydruk wyjdzie to znaczy że kopiarka jest ok a w kolejce czeka na wydruk blokujący plik. Wtedy zmiń adresy IP w innych komputerach lub podłącz do sieci inną drukarkę o tym samym adresie IP aby wydrukowała ten plik

0
  • #5 11 Maj 2015 23:52
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Prosty test - spróbuj wydrukować listę czcionek lub stronę demo z ustawień drukarki. Jak masz uwaloną pamięć to zostanie na 99 lub 98% i nic nie wydrukuje. Z tego co pamiętam to zeskanuje i skopiuje .

C.

0
  • #6 12 Maj 2015 09:26
    biernus
    Poziom 9  

@jacekc3: dzieki za podpowiedź sprawdze tak jak mówisz ale pierwsze co zrobiłem to wyczyściłem bufory w jakichkolwiek końcówkach, które mogły drukować na tym urządzeniu
    @copyman: sprawdzę to

To co zauważyłem to faktycznie z poziomu WWW - lista BOXów jest pusta - tak jakby wyczyściło konfigurację. Chociaż same ustawienia urzadzenia w tym adres IP etc bez zmian.

update: zmiana IP brak zmian - dokument puszczony na drukarke 'wisi'
    update2: próbowałem wydrukować z pozycji WWW strony testowe, fonty etc - brak reakcji

0