Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux 16830 - Wyskakuje błąd E20

11 Maj 2015 11:35 2313 6
 • Poziom 8  
  Witam,posiadam pralkę Elektrolux 16830,problem polega na tym że podczas włączenia do sieci oraz przekręcaniem programatorem nie świeci się kontrolka dodatkowego płukania Rinse +.W czasie prania i po przełączeniu się z płukania normalnego Rinse na Rinse + wyskakuje błąd E 20,wówczas przyciskam start i działa lecz po chwili jest to samo.Wyczyściłem filtr był trochę zapchany,podczas wylewania wody z węża wydostało się trochę farfocli.Nadal jest to samo.
 • Poziom 8  
  A jednak po wyczyszczeniu filtra,a po kolejnym praniu podczas wylewania wody z pralki poprzez rurę wyleciało jeszcze trochę farfocli.Wczoraj pranie i dzisiaj pranie włączone na noc,błąd nie wyskakuje,pralka wyprała od a do z,natomiast nie przełącza na dodatkowe płukanie,a z płukania normalnego przechodzi na wirowanie.Być może że rinse+ nie działało czego nie zauważyłem (choć nie jestem pewny).Na dzień dzisiejszy temat zakończę,natomiast mam pytanie czy tą awarię z dodatkowym płukaniem mogę sam usunąć oraz jak się do tego zabrać.
 • Poziom 17  
  E20 to będzie błąd mówiący że urządzenie nie odpompowuje wody. Jeśli błąd będzie się pojawiał sprawdź wszystkie elementy wylotowe.

  Jak nie chce włączyć dodatkowego płukania to może być spowodowane błędem. Wiem że wirowania nie włączają pralki jeśli są problemy z wężem np. jest zagiety i nie ma przepływu.
 • Poziom 8  
  Dzięki,natomiast tak jak napisałem wyżej, po wyczyszczeniu filtra oraz przewodów dnia wczorajszego,wykonałem trzy prania,błędu nie pokazuje,lecz nie przeskakuje z płukania na płukanie dodatkowe z rinse na rinse+ od razu przechodzi z rinse na wirowanie.Wodę ładnie wypuszcza.Mam jeszcze pytanie odnośnie węża odpływowego.Odpływ węża musi być wyżej od bębna,ponieważ nie mam go gdzie zamocować ok.3 metry od pralki to czy mogę go podwiesić zaraz za pralką,a dalej puścić go dołem po płytkach do kratki ściekowej.
 • Poziom 17  
  Wysokość zwykle wynosi 40-100 cm. Warto przestrzegać tego zalecenia, bo wynika ono z uwagi na optymalne warunki pracy dla pompy wypompowującej wodę z urządzenia.
 • Poziom 8  
  Jak na dzień dzisiejszy najważniejszy problem został rozwiązany poprzez wyczyszczenie filtra oraz przewodów wodnych ,pozostała jeszcze kwestia płukania dodatkowego które to zostaje pominięte.Jak na razie temat zamykam.