Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-P42V20E - Zabezpiecza się, błąd 7.

alvin 11 Maj 2015 14:07 1410 5
  • #1 11 Maj 2015 14:07
    alvin
    Poziom 25  

Witam
    Zasilacz- LSEP1290 (LSJB1290-1).
    Moduł SC- TNPA5081 HA.
    Moduł SS- TNPA5082.
    Moduł SM- TNPA5086.
    Main- TNPH0838.
    Matryca- MC106F16Q13.

Napięcia z zasilacza prawidłowe. Po załączeniu słychać próbę startu płyty SC i TV zabezpiecza się (błąd 7). Po odpięciu złącza SC20 na płycie SC- błąd 6. Według algorytmów przedstawionych w "Serwisie Elektroniki" uszkodzona jest płyta SC. Nigdy do końca nie wierzę w sygnalizację błędów, dlatego mój dylemat.

Na matrycy w lewym dolnym rogu, po podświetleniu, widoczna jest wewnątrz plamka szerokości 1 piksela i wysokości 3 pikseli. Czy to dyskwalifikuje matrycę i dlatego TV zabezpiecza się (bo w Panasonic też może sygnalizować błąd 7)? TV plasma to okruszek w mojej działalności i problemy powstają przy diagnozowaniu układów bezpośrednio obsługujących panel.
    Proszę o naprowadzenie, ewentualne porady.

0 5
  • Pomocny post
    #2 11 Maj 2015 14:27
    grubas
    Poziom 40  

Miałem podobny przypadek. Plamka na matrycy tylko w innym miejscu. Błąd 7.
    Uszkodzony panel. TV poszedł do utylizacji.

1
  • Pomocny post
    #3 12 Maj 2015 16:05
    unimar
    Poziom 20  

Jak jest czarna plamka to raczej po meczu. Możesz sprawdzić w ten sposób: rozłącz moduł SM od SC (złącza i śruby !), daj zworkę na złącze SC50 w module SC (na dole po lewej stronie) i włącz TV. Powinien się uruchomić, w tym przypadku uszkodzony SM prawdopodobnie przez zwarcie w panelu PDP.

0
  • #4 13 Maj 2015 12:48
    alvin
    Poziom 25  

Dziękuję Wam za pomoc. Po sprawdzeniu ze złączem SC50 TV uruchamia się. W międzyczasie czytałem o tej metodzie w jakimś Panasonic (z tym, że z dwiema płytkami driverów, górną i dolną) i sam nie wiem, czemu ją pominąłem. Czy z Waszej praktyki jest sens wymiany płyty SM? Koszt ryzyka około 100 zł, czyli nie taki duży.
    Doszła jednak inna dolegliwość. TV wyłącza się po nagrzaniu ok. 15 minut. Przegrzewa się na płycie głównej procesor IC9300 T6UJ9XBG-0002-H. Jego zmrażanie co kilka minut powoduje, że TV nie wyłącza się. Myślę, że powodem tego nie jest odłączenie płyty SM. Co obsługuje ten procesor (z tego, co doczytałem to SCREEN CONTROL)? Teraz to już nie jest śmieszne.

0
  • Pomocny post
    #5 14 Maj 2015 12:25
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

Nie ma sensu. Ale zawsze mozna usunac zwarty uklad skanujacy z SM i odpalic plazme aby dojsc do jakichs dlaszych wnioskow. Byc moze pozycja owej 'plamki' jest zgodna z wypalonym ukladem? Ale najprosciej jest wymienic modul.

0
  • #6 18 Maj 2015 10:12
    alvin
    Poziom 25  

Darowałem sobie ambicję naprawy za wszelką cenę, tym bardziej, że perspektywy mało obiecujące. Dziękuję Wam za pomoc.

-1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo