Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

robot policyjny :)

24 Maj 2005 20:14 1427 4
  • Poziom 10  
    witam, chcem sobie skonstruować robota zdalnie sterowanego, miałby to być taki robot jakich używają chyba antyteroryści czy policjanci do, napewno każdy skojarzy. Prosiłbym o jakieś materiały, może ktoś ma jakieś schematy konstrukcji, chodzi mi głównie o to żeby sie poruszał i miał ruchome ramie (oczywiście ja bym nim sterował).Nigdy nie robiłem robotów i nawet nie wiem od czego zacząć od elektroniki czy mechaniki :).

ps: mam 18 lat i ucze sie elektroniki 3 lata.
  • Poziom 19  
    Jak na 18-sto latka to mięsień piwny masz większy od mojego, a tysz mocno trenuje.

Robotów tez nie robiłem, ale bardzo różne dziwne inne rzeczy. Zawsze trzeba patrzeć na całokształt. W tym wypadku zacznij od mechaniki, bo np. wielkość ramienia, sposób napędu wymuszą np. moc silnika, a to z koleji (z kolei ? - prosze o korektę) wpłynie na elektronikę. Generalnie wydaje mi sie, ze z elektroniką mozna podziałać bardziej elastycznie.

A po co Ci ten robot z jednym ramieniem? Do podawanie piwa powiniem miec jeszcze zaczep do otwieranie butelki (z puszki jest inna, gorsza jakosć). I małą chłodziarkę na pokładzie, w przeciwieństwie do dziewczyn piwo powinno byc chłodne.
  • Poziom 10  
    dzięki, o to chodziło