Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 1.8 benz - Silnik nierówno pracuje, gaśnie, ciężko odpala.

Inslander 11 Maj 2015 19:33 1029 3
  • #1 11 Maj 2015 19:33
    Inslander
    Poziom 5  

Witam, ostatnio zauważyłem, że w moim samochodzie (Vectra B 1.8 16V - 1996 rok. benz, 115 koni) silnik bardzo dziwnie się zachowuje tzn. gdy go włączam ciężko odpala (rozrusznik kręci, ale silnik ma opory, żeby odpalić za 1 razem), do tego nierówno pracuje na biegu jałowym, dzisiaj na wzniesieniu na światłach nawet zgasł!, po odpaleniu zapala się kontrolka silnika a gdy go zgaszę i odpalę ponownie kontrolka gaśnie (podczas jazdy nie zapala się), gdy postoję +/- 5 minut z włączonym silnikiem jego temperatura osiąga 90°C (dolewałem płynu chłodzącego), gdy jadę nie czuć za bardzo mocy, a są i momenty, gdy szarpie (tak szarpie jakby hamował silnikiem, w bardzo krótkim interwale), spaliny słodko pachną.

Co może być przyczyną? znalazłem kilka tematów, ale wolałbym możliwie jednoznaczną odpowiedź.

• #2 12 Maj 2015 16:39
    Darkdarkman
    Poziom 29  

Jednoznacznej odpowiedzi udzieli Ci mechanik do którego się udasz.
    Szacując prawdopodobieństwo - objawy wskazują najprawdopodobniej na to, że poddała się uszczelka pod głowicą.

• #3 22 Maj 2015 16:17
    woofer1994
    Poziom 12  

to napewno uszczelka pod głowicą :D

• #4 22 Maj 2015 16:50
    muzimuzi
    Poziom 12  

Z czytaj błędy, może być uszkodzony któryś z czujników wału korbowego walka rozrządu. Płynu ile dodałeś?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo