Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] System monitoringu glikemii przez GSM

MAJSTER XXL 11 Maj 2015 20:41 1800 2
 • #1
  MAJSTER XXL
  Poziom 29  
  Moja córka niestety choruje od 2 lat na cukrzycę typu 1. Od września idzie do szkoły, która jest na szczęście oddalona 3 minuty na pieszo. Ma oczywiście pompę insulinową. Zakupiliśmy za ponad 4 tys. zł pół roku temu system ciągłego pomiaru cukrów "Dexcom G4 Platinium"- jest to wielce zbawienne urządzenie. Założenia mojego projektu byłyby następujące:
  - urządzenie Dexcom posiada port micro USB do podłączenia z komputerem i zgrywania danych, są to pomiary co 5 minut poziomu cukru, które są pamiętane w urządzeniu przez 30 dni,
  - wykonanie interfejsu, który pozwoli odbierać te dane z urządzenia do telefonu z Androidem,
  - napisanie aplikacji na Androida (jakiś widżet na pulpit), gdzie można prawie online oglądać wskazania pomiarów cukrów.
  To na razie tak w wielkim skrócie, wiem, że ktoś wykonał za granicą taki projekt na Iphona i to zadziałało. Jak to odnajdę w sieci to wstawię linki. Wiem też, że producent zapowiedział wypuszczenie nowej generacji Dexcoma Share, który pozwoli na monitoring cukrów na wiele telefonów naraz, niestety wszystko robią na Iphona i nie wiadomo, kiedy będzie to w Polsce. Zresztą nie chcę wydawać znowy wielu tys. złotych na przesiadkę na nowy system, bo trzeba byłoby zakupić dla rodziny Iphony- a to jest bardzo drogo.
  Proszę o wszelkie pytania, mogę udostępnić program Dexcom Strudio, gdzie są pięknie tworzone raporty, które wysyła się lekarzowi- załączam poglądowy raport pdf córki. Mogę podpięte urządzenie udostępnić online, aby ktoś biegły mógł sprawdzić możliwość pobierania danych z Dexcoma.
  I na koniec- oczywiście gotów jestem za to zapłacić.
  Proszę o pytania do projektu, gdyż pomogłoby to wielu użytkownikom Dexcoma w Polsce, szczególnie dzieciom, które wymagają dużego pilnowania glikemii a rodziców nie ma w pobliżu.

  edit.
  tu jest coś podobnego:
  http://www.hanselman.com/blog/BridgingDexcomShareCGMReceiversAndNightscout.aspx
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo. Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
 • #2
  mpier
  Poziom 18  
  Witam,
  ciekawy temat. Wiem, że tu się nie dyskutuje, ale widziałeś może http://www.nightscout.info/? To chyba właśnie to czego szukasz.
  Pozdrawiam.
 • #3
  MAJSTER XXL
  Poziom 29  
  Niesamowite, dostałem dziś wiadomość z zagranicy również na facebooku o projekcie Nightscout, który jest realizowany przez wolontariuszy i okazuje się, że oni opracowali już taki projekt stworzony właśnie do mojego systemu Dexcom. Tak więc na razie zawieszam projekt w celu sprawdzenia istniejącego Nightscout. Wielkie dzięki "mpier" za podpowiedź.