Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B4 1.9 TDI brak reakcji na stacyjkę

11 Maj 2015 20:47 489 8
  • Poziom 6  
    Witam. Mam problem ze swoim autem. Kupiłem na aukcji kabel vag kkl i chciałem się połączyć VAGiem ze swoim autem. Auto było podłączone do prostownika, bo padł akumulator, więc pracowałem na baterii w laptopie. Jak bateria zaczęła się wyczerpywać, zapomniałem się i podłączyłem ładowarkę. Coś strzeliło pod deską rozdzielczą, z pod zegarów poleciał dymek i auto nie reaguje na przekręcenie kluczyka. Co sprawdzic?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Sprawdziłeś bezpieczniki pod kierownicą?
  • Poziom 6  
    Nie, zaraz pójdę sprawdzić.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    O ile dobrze pamiętam, to pod zegarami jest komputer więc może być nieciekawie.
  • Poziom 6  
    Mógł się uszkodzić? Wyjmę go, może spaliło się coś na linii zasilania. Podejrzewam, że komputer od silnika jest zbudowany podobnie jak każde urządzenie. Jakieś zabezpieczenie na zasilaniu musi mieć.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Tak, chyba jest dioda na zasilaniu, ale jak poszedł dym, to wątpię że to tylko to.
  • Poziom 6  
    Wyjąłem zegary, gdzieś wgłąb pod deskę idzie wiązka, jest stopione kilka przewodów, bezpieczniki są całe.
  • Poziom 27  
    Naprawiałeś kiedyś wiązkę? Wystarczy wyciąć stopione, skręcić 2 przewody, dobrze zlutować, na to koszulka i tak po kolei. Żadna filozofia.
  • Poziom 6  
    Porozdzielałem zgrzane przewody, prowizorycznie zabezpieczyłem taśmą i zapalił. Uffffff. Biorę się za wymianę ich. Dziękuję za pomoc.