Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bridge shield dla Raspberry Pi i Arduino

TechEkspert 11 May 2015 21:47 1644 0
 • Bridge shield dla Raspberry Pi i ArduinoW ramach kampanii prowadzonej na serwisie Kickstarter ekipa projektu Bridge shield próbuje zebrać fundusze na budowę modułu pozwalającego na połączenie Raspberry Pi i Arduino. Moduł wzbogaca podłączone urządzenia o sterowniki silników, zegar RTC, czujnik temperatury, odbiornik IR, złącza dla modułów Wi-Fi i BT, układ ładowania akumulatora Li-on, układ dystrybucji zasilania (możliwość pojedynczego zasilania 12V) oraz konwersji poziomów logicznych i wiele innych. Twórcy modułu podpowiadają typowe zastosowania urządzenia, takie jak robotyka i IoT.

  Impulsem do pracy nad modułem były doświadczenia konstruktorów, gdy wykorzystując Raspberry Pi i Arduino, stopień komplikacji projektów zwiększał się wymagając zasilaczy, konwerterów poziomów i wielkiej plątaniny przewodów łączących urządzenia. Dodatkowo w wielu projektach powtarzały się podobne elementy zewnętrzne, jak czujniki, sterowniki, zegar RTC, zostały one zintegrowane z modułem Bridge shield. Akcelerometr, żyroskop i magnetometr może być szczególnie przydatny w platformach robotów mobilnych.

  Ciekawy pomysł na kolejny moduł rozszerzeń tym razem współpracujący nie tylko z Raspberry Pi, ale także Arduino. Wbudowane czujniki oraz możliwość łatwego zasilania zarówno z akumulatora, jak i zasilacza upraszcza realizację swoich pomysłów.

  Czy autorom uda się zebrać zakładaną ilość środków oraz ruszą z produkcją? Dowiemy się niebawem, do końca kampanii pozostało 27 dni.

  Źródło:
  https://www.kickstarter.com/projects/20438844...e-shield-a-common-shield-for-raspberry-pi-and

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  TechEkspert
  Editor
  Offline 
  W moich materiałach znajdziecie testy i prezentacje sprzętu elektronicznego, modułów, sprzętu pomiarowego, eksperymenty. Interesuje mnie elektronika cyfrowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, transmisje cyfrowe przewodowe i bezprzewodowe, kryptografia, IT a szczególnie LAN/WAN i systemy przechowywania i przetwarzania danych.
  Has specialization in: elektronika, mikrokontrolery, rozwiązania it
  TechEkspert wrote 4261 posts with rating 3530, helped 12 times. Been with us since 2014 year.