Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnum mig 280 zwarcie na płycie sterowniczej

pablo251 11 May 2015 21:50 3210 3
 • #1
  pablo251
  Level 13  
  Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się o pomoc w naprawie magnum mig 280. Problemem są upalające się przewody zasilające płytę sterującą inwertera wychodzące z płyty prostowniczej. Uprzednio zostały wymienione termistory i opornik 2,7kΩ, lecz nadal oporniki na torze zasilania autotransformatora spawarki strzelają. Proszę o jakiekolwiek wskazówki i sugestie.
  Pozdrawiam
 • #3
  pablo251
  Level 13  
  Dziękuje za podpowiedzi . Trochę brak czasu ,więc nie ruszyłem z tym tematem,ale jeśli na pewno napiszę jakie są rezultaty
 • #4
  pablo251
  Level 13  
  Witam wszystkich. Powracam do naprawy tego miga. Wlutowałem termistory 8D-20 na płycie prostowniczej. opornik 3k Ω i kondensator ceramiczny 100n i kilka innych rezystorów które uległy uszkodzeniu i, dalej to samo! Po załączeniu migomata grzeje się ten opornik 3k na płycie sterowniczej.Na wyświetlaczach czołowych 00 napięcie,,,-003 natężenie prądu, wentylator nie chodzi.słychać ciche buczenie spawarki.Postanowiłem trochę pokombinować.Od uszkodzonej płyty sterow, odłączyłem kostkę przewodów (2czarne,2 czerwone) łączącą spawarkę za tą płytą i dwa przewody podłączone do "wyjścia spawarki". W takiej kombinacji nic się nie dzieje więc może spawarka zawala sprawę?A na początku całej tej awarii migomat nie miał podłączonego uziemnienia(wyrwany przewód masy w wtyczce) i to powinienem napisać na samym początku!!!!Przepraszam za chaotyczny opis mojego problemu z tym mig-matem.Czy warto dalej barować się z tą płytką, czy lepiej kupić nową i gdzie?