Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do Tonsil Unitra ZG30C-115 8 Ohm - Regeneracja kilka opcji

11 Maj 2015 21:54 1419 14
  • Poziom 9  
    Witam szczęśliwym bądź niesczęśliwym trafem stałem się posiadaczem głośników Tonsil Unitra ZG30C-111, to wy ocenice ja się nie znam. Tematy podobne przeglądałem ale są bardzo stare, pewnie nieaktualne, panowie tam doradzali max 2x 25W wzmacniacz. Interesuje mnie wzmak z jak najciekawszą charakterystyką pod te głośniki, w kwocie 200 pln z wysyłka max. Głośniki dostałem audiofilem nie jestem mają służyć jako alternatywa do wbudowanych w tv + telefon + lapek ewentualnie( minimum 2 wejścia ). Dobrze by było gdyby wzmak byl ciemnego koloru pod meble, niekoniecznie świecił chyba że chamskim żółtym w starym stylu :) Z technicznych spraw moze byc 4 kanałowy(z opcją włączenia tylko 2, jeżeli ma to pozytywny wpływ na pobór mocy), fajnie jakby był na tranzystorach ( coś tam słyszałem ze łatwiej dostać niż końcówki hybrydowe), ogólnie wiem że to będzie staruszek a kondensator sam dam rade wymienić, dobrze by było jakby częsci były dostępne. Wstępnie wybrałem :Link.
    Dzięki z góry za pomoc, każdą opinie przeczytam i rozważe:)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Wzmacniacz, który wybrałeś nie jest zły w tej cenie, nie słyszałem tego konkretnego zestawiania, ale moim zdaniem do tych kolumn ten Pioneer może nie pasować, po prostu dzwięk może być taki jakiś pusty... Słyszałem te kolumny i inne z tamtej epoki i raczej do takich kolumn pasują sprzęty troche starsze niż to co podałeś, oczywiście to jest moje zdanie.
  • Poziom 9  
    Wymagania mam naprawdę małe głośniki wbudowane w tv pewnie by grały z rok gdyby nie znalazły się te rodzynki w piwnicy :)Są trzeba wykorzystac a różnic o których piszesz pewnie laik nie usłyszy? Do porównania mam jakiś stary zestaw 4.1 creative także i tak poczuje różnice na plus. Taki zestaw mnie kusi Alu front, końcówki podobno na tranzystorach i dorzuca gość cd:Link co myślicie ? edit: odpada gość tylko pobranie bez allegro=zero gwarancji, model z literką D czymś się różni w środku?
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    marqowy napisał:
    gdyby nie znalazły się te rodzynki w piwnicy
    A jak z ich sprawnością? Głośniki były regenerowane?
    marqowy napisał:
    Są trzeba wykorzystac a różnic o których piszesz pewnie laik nie usłyszy?
    Usłyszy. Nie mówimy tu o audiofilskich bredniach a o wyraźniej różnicy brzmienia.
    marqowy napisał:
    dpada gość tylko pobranie bez allegro=zero gwarancji,
    Za tanio. Sprzęt zapewne wyeksploatowany.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Sprzedałem takiego Kenwooda KA-660 ostatnio za 130zł. Wzmacniacz bardzo przeciętny jeśli chodzi o brzmienie dlatego nawet nie chciało mi się go słuchać za długo :) Jedno trzeba przyznać, zbudowany jest dość solidnie i wykonanie jest nawet ładne. Jednak plastikowe przyciski na froncie i tandetna gałka potencjometru volume wszystko psują. Starsze konstrukcje wzmacniaczy miały taki "loudnesowy" dół co mogłoby poprawić brzmienie tych kolumn, - to miałem na myśli mówiąc, żebyś szukał wzmacniacza z tej samej epoki co kolumny. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Cytat:
    A jak z ich sprawnością? Głośniki były regenerowane?
    Podlaczylem pod wzmacniacz kolegi pograly jakis czas nic nie było niepokojącego. Kenwood znalazł się lokalnie w koszalinie za 200pln bez wysylek odbior osobisty,pewnie jakas gwarancje rozruchowa wytargam, wystawiony byl za 280 Link, pozaluje ? Z tą literką D to też czort wie co za rożnica poza wyglądem? Na tej aukcji gosc pisze ze pokretla sa aluminiowe, kolega wyzej ze plastikowe:/ Do kenwooda przekonała mnie jedna z dyskusji na tym forum na temat jego podobnych własciwości co Radmor, nie własne przekonania. Dlatego chciałbym zapytać o wasze propozycje, jakich modeli powinienem poszukac ? Jeżeli mogłbym prosić to konkretnie.Radmory widze że ceny kosmiczne, regeneracja obudowy kosztuje tyle ile ja chce wydać na cały wzmacniacz:D Nie będe się upierał, boje sie jedynie wydawać za dużo, bo może się okazać że po tylu latach głośniki rozsypią się po tygodniu. Moze dla poglądu taki styl wizualny baaardzo mi pasuje do tych kolumn Link
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Pokrętła aluminiowe, jednak ich wykonanie jest na niskim poziomie, szybko się niszczą i wyglądają kiczowato, a przyciski są plastikowe i mają ogromny luz, co wydaje się jakby były zużyte lub nie dopasowane do frontu wzmacniacza. Sprzęt z literką D czymś się różni jednak nie pamiętam czym, a nie chce zgadywać (poszukałbym w necie ale piszę z telefonu co trochę utrudnia mi sprawę)
  • Poziom 9  
    Przyjałem kenwood odpada, może w tym kierunku w takim razie? Link Pw 9010 . Troche podniszczona sztuka ale mam na myśli kierunek, w zasadzie żadnej konkretnej sztuki nikt nie zaproponował niestety:/
  • Poziom 26  
    To może ja Ci zaproponuję. Poszukaj Harman Kardon 635 na portalu aukcyjnym widziałem go za 200zl z przesyłką jednak jest to troszkę nowszy sprzęt ale w swojej cenie dość dobry.
  • Poziom 9  
    LinkJest, ale ma problem z potencjometrem mały duperel to czy coś poważniejszego? Jeżeli duperel, zawijam zaraz.
  • Poziom 26  
    To normalne, potencjometry się zużywają, czasem wystarczy użyć preparatu do potencjometrów np Kontakt, albo wymienić cały ptencjometr, co problemem raczej nie jest i nie należy to do drogich napraw.
  • Poziom 9  
    Gitarra kandydat nr 1 jest, lokalnie gosc od Kenwooda ma dla mnie kilka propozycji wstrzymam sie więc do popołudnia i podam co i w jakiej cenie proponuje. Pozdrawiam i dzięki serdeczne za pomoc.
    Edit: Gośc od kenwooda zbeształ harmana za to że nie prezentuje nic ponad, jednocześcnie firme chwaląc.W załącznikach W takim razie zdjęcia Harmana z allegro, prosze o ocenę w miare możliwości czy nie jest jakiś podłubany chińskimi tranzystorami.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Polecam rozważyć WS 311D lub jego inne odmiany. Jest z tego samego okresu i stylistycznie będzie pasował do tych fajnych Tonsili. Osobiście używam i jestem zadowolony.
  • Poziom 9  
    Gośc lokalnie umożliwi odsłuch Kenwooda KA-660D w konforntacji z SONY TA-F245R i PIONEER A-102, zawracać sobie głowę wogóle czy nie ma sensu? Nie ukrywam kusi mnie strasznie takie coś, ewentualnie wezmę wmaka kolegi z wyzszej polki i potestujemy, jest sens Panowie czy dać sobie siana i zawijać Harmana?
    Kolejna godzina poszukiwań, może coś mocniejszego, a mianowicie Pioneer a-447? Jest jedna sztuka na aukcjach. Ten już ma normalne tranzystorowe końcówki czy też hybryde jak A-227?
    Edit: Jednak Kenwood - 660 D lokalnie. Pozdrawiam i dziękuje za opinie i podpowiedzi.
    Edit po 2 dniach: Niestety głośniki przydręczone , poumierały. Zawieszenie nie wytrzymało jednak próby czasu :( Rozebrałem kolumnę poszarpana w paru miejscach pianka :/ Offtop: wzmacniacz super miękki wyraźny dźwięk z wystarczającym dla mnie basem. Wiem że muszę zregenerować głośniki jednak przy magnesie widać w dwóch miejscach wyciek kleju i małą szczelinę ( miejsce łączenia magnesu z ramą) tak ma być czy już nie uratuje tej sztuki? Zastanawia mnie ta oferta allegro emifon Link
    Generalizując rozważam 4 opcje:
    1. Emifon allegro naprawione czort wie jakim zawieszeniem
    2. Tonsil i zamówienie zestawu naprawczego 30pln sztuka + wysyłka ( trochę słabo u mnie z estetyką robótek ręcznych, będę musiał kogoś poszukać do pomocy, co też będzie kosztowało.
    3. Kupienie gotowych głośników od Tonsila z troche inna charakterystyką najbardziej zbliżoną do orginału GDN 20/40 8 ohm za 79pln sztuka + wysyłka
    4. Wysyłka samych głośników niskotonowych do tonsila na regenerację 37 płn sztuka
    Szczerze skłaniam się ku zakupieniu tych 40W odpowiedników nowych, charakterystyka pewnie bardzo zbliżona tez piankowe zawieszenie....
    Ogólnie wylane kondensatory w zwrotnicy sam powymieniam to nie problem, cewki też ruszać?, wyglądają znośnie. Ogarnąłem schemat elementy są duże poradze sobie :)
    Przy okazji dręczyć wysokotonowe czy zostawić w spokoju fabryke? Tu sie nie nie odkleja i nie charczy, ale po czasie, sam nie wiem doradźcie proszę.
  • Poziom 25  
    Co do regeneracji TONSILi to ja wielokrotnie korzystałem z usług http://www.elektroakustyka.eu/#1
    mogę polecić. Wadowice, lub kraków w niedziele. Można dostarczyć nawet całe kolumny.
    Co do zwrotnic - kondensatory muszą być bipolarne, można kupić w Polink-u. Cewki się nie zużywają, jeśli nie są uszkodzone, to nie warto ruszać. Wysokotonowe jeśli grają, to ja bym nie ruszał. Chyba nie da się już kupić oryginalnych wkładek do tych gdwk.

Ps jeśli nie można reklamować na tym forum proszę moderatora o usunięcie