Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reflektory LED PAR marki LIGHT4me - OPINIE

leśny ton 12 May 2015 01:36 8412 14
Optex
    leśny ton
    Level 10  
    Witam.
    Zamierzam kupić do ośmiu sztuk LED PAR (na początek będą tylko 2-4 szt.) - cena jaką mogę zapłacić to 150-200 zł za sztukę.
    Ponieważ dosyć blisko mam do firmy Music-express wybieram się do nich aby porównać kilka parów.
    I teraz do Was pytanie, czy ktoś używał tych parów? Jak jest z trwałością elektroniki i obudowy reflektorów? Ewentualnie jak sprawuje się ich serwis?
    A może polecicie jakiś konkretny model? Mają też pary sterowane przez pilota - co o tym sądzicie?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
  • Optex
  • Helpful post
    irc205
    Level 24  
    To jest chyba nowość wydaje mi się że są produkowane specjalnie dla music erspess jeśli chcesz z tej firmy to bierz 18x3w bardzo mocne pary.
  • Helpful post
    marynarz34
    Level 11  
    Witaj

Reflektory marki LIGHT4me są produkowane specjalnie dla Music-Express jako tanie, budżetowe produkty. Nie są to jakieś super lampy ale zdają egzamin.
    Natomiast jeśli chciałbyś kupić minimalnie droższe ale dużo mocniejsze lampy to polecam te:
    www.4-dj.pl/p2442,led-par-56-slim-7x10w-rgbw-4w1-aura-strong.html
    Dobre i sprawdzone, serwis w kraju
    Pozdrawiam
  • Optex
    leśny ton
    Level 10  
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Może ktoś używał wyrobów tej firmy lub porównywał z innymi światłami.
    Na zewnątrz są bardzo podobne do wyrobów innych marek, też domyślam się, że są to kopie robione na zamówienie Music-express.
    Czy te PARy 56 slim są faktycznie dużo lepsze od PARów na diodach 10 mm?
    marynarz34
    Level 11  
    Info przekazałem na maila
    Pozdrawiam
    RadekPawlak
    Level 16  
    Witam pragnę się podzielić zadowoleniem z zakupionego produktu LIGHT4me mianowicie belki Mega Light Bar Led8 produkt posiada 8 sekcji, co pozwala na wiele ciekawych kombinacji, każdy program można potraktować strobo co daje niesamowity efekt, led zastosowany w belce nie jest multikolor ale i tak świetnie sobie radzi. Wszystkie belki ma spięte pod dmx i nie ma większych problemów ze sterowniem. Nie naptokałem jeszcze na fixture do programu freestyler co ułatwiło by mi prace na sterowniku PC.
    soundlevels
    Level 12  
    Pochodzą z tej samej fabryki co Showtec :) ...tyle
    nocnyświetlik
    Level 2  
    jak to możliwe że par aura o mocy 7x12W pobiera tylko 58 Watt, czy ktoś mi wyjaśni ? przecież 7x12 daje 84, coś ze mną nie tak ?
    Maximoorg
    Level 21  
    Bo to zwykła ściema. Ja nie ryzykowałem i kupiłem na diodach 10mm. Właśnie L4me. Zestaw 4 takich parów kosztuje 750pln.
    rafalik1
    Level 13  
    Cześć,

Jak wspomniałem wyżej również szukałem reflektora PAR. Postanowiłem pojechać do sklepu megastore w warszawie na zakupy i testy bo jak to w necie wszystko super a w rzeczywistości różnie bywa. W sklepie mają miejsce na testy zacienione (scena itp).

I tak w przedziale do 300 pln przetestowałem trzy :
    1.
    Reflektor LED PAR 64 176x10mm RGB LED DMX (duży jednak i ciężki) 30w
    http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-...-PAR-Can-podlogowy-176x10mm-RGB-LED-DMX-.html

2.
    Reflektor FlatPAR 186x10mm RGBW LED DMX BeamZ 45w
    http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-...ktor-FlatPAR-186x10mm-RGBW-LED-DMX-BeamZ.html

3.
    Reflektor FlatPAR 36 x 1W RGB LED marki BeamZ 65w
    http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-...ktor-FlatPAR-36-x-1W-RGB-LED-marki-BeamZ.html

pytałem o wersje 7x3w i 9x3w itp ale dobre jakości to od 400 w górę (podobno i sam układ chłodzenia musi być spory a przy tej cenie...

Wybrałem 3 moc światła na oko x2 w stosunku do pozostałych (ciężko na nią patrzeć na wprost). Jakoś wykonania bardzo dobra jeśli patrzymy na cene zresztą modelu nr 1 również.

Cena jednego w wersji z pilotem 259pln (nie było akurat bez pilota)

Teraz co do mocy i watów. Dla mnie to ściema co podają model który wybrałem na pudełku i na stronie www 65W po wyjęciu z pudełka na obudowie mamy 50W ok wiec postanowiłem zmierzyć takim prostym gniazdkowym watomierzem kupionym w obi wyszło mi przy trybie wszystkich zapalonych diodach 41-43w.
    Urządzenie posiada 2 wentylatory co pewnie też swoje ciągnie ale i spoko je chłodzi bo jednak czuć ciepło.

Podsumowując do ceny 300 pln ciężko coś znaleźć było mi lepszego a tak przetestowałem i wybrałem. Zamieszczam krótką prezentacje 2 lamp spiętych ze sobą po dmx (trochę nagrałem również jak zachowuje się praca pod dźwięk (w połowie filmu) - ale troszkę lipnie to wychodzi przez ten mikrofon) za to stałe światło super.

Mam nadzieje że pomogłem chodź trochę ;) W razie pytań zapraszam

film kręcony telefonem ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Tev2mlSx2WU

Pozdrawiam
    Rafał
    lestian
    Level 14  
    dobre pary led są z marki ADJ i cameo, ale trzeba trochę więcej zapłacić.
    rafalik1
    Level 13  
    Wszystko pieknie tylko ze na obudowie (ostatnie zdjecie ) pobór prądu 50w a 7x9 to chyba ciut wiecej plus elektronika itp
    leśny ton
    Level 10  
    Witam po dłuższej przerwie.
    Po wizycie w MUSIC EXPRESS i obejrzeniu jak działają pary, to do 200zł wybrałem SLIM PAR 7x3W RGB -dostałem upust i zapłaciłem z tego co pamiętam 180zł za sztukę.
    Pary - na razie 2 szt.fajnie działają w trybie MASTER-SLAVE, światło dosyć mocne i z szerokim kątem świecenia - Ja jednak wolałbym więcej sztuk i delikatnie zmniejszyć moc - bo dają po oczach.
    Po porównaniu z innymi np. 18x3 lub na 10mm te wypadły najlepiej - diody z soczewką lepiej świecą i wszystkie jednocześnie a nie tak jak w wymienionych na przemian co wyglądało dosyć "choinkowo".
    Czyli w przyszłości zamierzam dokupić więcej sztuk i używać sterownika aby lepiej pokryć sale i uzyskać lepsze efekty.
    PS. Już kilka zakupów w tej firmie zrobiłem i jak ktoś chce uzyskać rabat to można dzwonić i zarejestrować się u nich, a przesyłki mają naprawdę expresowe i tanie.
    Pozdrawiam.